Pucharowa porażka

Nawet najdłuższa passa zwycięstw kiedyś się kończy. W przypadku kaliskich siatkarek licznik zatrzymał się dopiero po 18 kolejnych zwycięstwach. W środowy wieczór, w pucharowym meczu drużyna Energa MKS Kalisz uległa w trzech setach estraklasowemu Impelowi Wrocław. Już pierwszy set w hali Arena, w którym żadna z drużyn nie odskoczyła na więcej niż dwa punkty pokazał, że pucharowe rozgrywki traktują poważnie. W końcówce gospodynie nie wykorzystały trzech setboli, a w decydującym momencie sędzia dopatrzył się u miejscowych podwójnego odbicia. Przyjezdne wygrały tę partię 31:29, a zdaniem trenera MKS-u Mariusza Wiktorowicza ten set był decydujący:

"Walczyliśmy dalej w tym drugim i trzecim secie. Sprawdzaliśmy różne ustawienia, żeby był ten element zaskoczenia u przeciwnika. Momentami było u nas za dużo tych plasowanych piłek, które powinny być przez nas podbite i wyprowadzone kontry. Myślę, że mecz momentami stał naprawdę na niezłym poziomie. Ale dziewczynom powiedziałem, że to był tylko przystanek na naszej długiej drodze".

"Szkoda tych końcówek setów, niby było punkt za punkt, ale decydujące momenty lepiej wytrzymały rywalki. Na pewno nie czujemy się gorsze od zespołu z Wrocławia. Gdyby nie ta decyzja sędziego w ostatniej akcji pierwszego, bardzo zaciętego seta mógł się ten mecz potoczyć inaczej" - dodała radiuCENTRUM Kinga Dybek z MKS-u.

Drugiego seta kaliszanki przegrały do 22-óch. W trzecim gospodynie poderwały się do walki i prowadziły nawet 12:6. Potem jednak w ekipie kaliszanek znów był przestój, który wykorzystały rywalki i odrobiły straty. Ostatecznie również tę partię ekipa z Wrocławia wygrała 25:22. A już w sobotę kaliskie siatkarki czeka mecz na szczycie I ligi. W stolicy zmierzą się z wiceliderem Wisłą.

Energa MKS Kalisz – Impel Wrocław 0:3 (29:31, 22:25, 22:25)

Energa MKS: Wawrzyniak, Dybek, Janicka, Łukasiewicz, Sroka, Isailović oraz Głowiak (l), Bulbak (l), Kucharska, Drewniak, Andrzejczak, Widera, Nazarenko

Impel: Nichol, Murek, Trojan, Gałucha, Gierak, Chojnacka oraz Stenzel (l), Świętoń.