1:0 dla Stali

Pierwszy derbowy mecz play-offów II ligi koszykarzy dla Stali Ostrów Kosz, która w sobotni wieczór pokonała Kosz Pleszew 77:63. Gospodarze przez całe spotkanie kontrolowali mecz. Mocno osłabieni goście w trzeciej kwarcie odrobili sporo z kilkunastopunktowej straty, ale na więcej Stal Kosz już nie pozwoliła. W jej szeregach kapitalne spotkanie rozgrywał Łukasz Wojciechowski, autor 30 punktów. Mówią trenerzy obu zespołów - Mikołaj Czaja i Kasper Smektała:

"Zagraliśmy z dużym impetem od początku czwartej kwarty. Wróciliśmy na dobre tory i do przewagi, którą wypracowaliśmy przed przerwą. Można powiedzieć, że faktycznie kontrolowaliśmy ten mecz" - powiedział radiuCENTRUM Mikołaj Czaja, trener Stali Kosz Ostrów.

"Przed samym meczem dowiedzieliśmy się, że nie zagra Alan Urbaniak, nasz kapitan, czołowy zawodnik i główny rozgrywający. Z tego powodu na jedynce musiał zagrać Mikołaj Serbakowski, który również zmaga się z kontuzjami. Słabo to wyglądało u nas pod względem kadrowym. Rafał Urbaniak ma uraz łękotki i nie zagra do końca sezonu. Podobnie Błażej Pawlik, który zmaga się z urazem więzadeł krzyżowych" - powiedział radiuCENTRUM Kasper Smektała, trener Kosza Pleszew.

W rywalizacji do dwóch zwycięstw w I rundzie play-off Stal Kosz objęła prowadzenie 1:0. Drugi mecz odbędzie się w sobotę w Pleszewie.

Stal Kosz Ostrów - Kosz Pleszew 77:63 (29:19, 15:14, (9:16, 24:14)
Stal Kosz: Wojciechowski 30, Marek 16, Olejnik 9, Spała 6, Zyber 6, Ziółkowski 5, Rosik 5
Kosz Pleszew: Mrówczyński 21, Lasota 14, Mowlik 12, Serbakowski 9, Galewski 3, Zimny 2, Dekiert 2, Kikowski 0, Graja 0