Dziesiąta porażka

Wyjazdową porażką zakończyli pierwszą rundę rozgrywek PGNiG Superligi kaliscy szczypiorniści. W niedzielę, w Kwidzyniu drużyna Energa MKS Kalisz nie sprostała tamtejszemu MMTS-owi i przegrała 21:24. Po wyrównanych pierwszych minutach i stanu 5:5 gospodarze zdobyli pięć goli z rzędu i od tego momentu kaliszanie musieli gonić wynik. Do przerwy miejscowi prowadzili 12:9.

W drugiej połowie kaliszanie zmniejszyli jeszcze straty do jednego trafienia (15:16) jednak ostatni kwadrans znów należał do ekipy z Kwidzynia. Ostatecznie gospodarze wygrali różnicą 3 goli, a kaliszanie doznali kolejnej, już dziesiątej porażki na estraklasowych parkietach. Naskuteczniejsi w kaliskiej ekipie byli Dzianis Krycki i Maciej Pilitowski, którzy zdobyli po 5 bramek. Po tej przegranej MKS Kalisz zakończył pierwszą rundę na 11 miejscu w tabeli, a do czołowej ósemki traci już 8 punktów.

MMTS Kwidzyn - Energa MKS Kalisz 24:21 (12:9)