Holandia górą!

Nie pomógł doping ponad 7000 kibiców i piłkarska kadra Polski do lat 20 przegrała na stadionie przy Łódzkiej z drużyną Holandii 1:2. O porażce biało-czerwonych w poniedziałkowy wieczór zdecydowała pierwsza połowa, w której Polacy zostawili rywalom zbyt dużo swobody, a sami nie atakowali. W efekcie "pomarańczowi" zdobyli dwa gole: w 14 minucie Zakaria Aboukhlal, oraz w 36 minucie Jurgen Ekkelenkamp. Po przerwie nasi kadrowicze przejęli inicjatywę. W 52 minucie celnym strzałem pod poprzeczkę popisał się Tomasz Makowski, i choć podopieczni Jacka Magiery mieli jeszcze kilka okazji strzeleckich to nie zdołali doprowadzić do remisu.

"Chcę pochwalić naszą drużynę za drugą część spotkania, gdzie byliśmy stroną dominującą, stwarzaliśmy sytuacje strzeleckie, zdobyliśmy pięknego gola i tylko możemy żałować, że tego meczu przynajmniej nie zremisowaliśmy. W pierwszej połowie straciliśmy zbyt łatwo obie bramki, byliśmy za daleko od siebie w obronie. Za daleko była też dwójka napastników od linii pomocy i stąd były duże przestrzenie, które wykorzystał zespół Holandii".

"W pierwszej połowie za bardzo się cofnęliśmy i byliśmy zbyt mało zdecydowani w obronie. W drugiej części ta gra była pewniejsza i lepsza z naszej strony. Szkoda, że nie udało się chociaż zremisować bo mecz był rozegrany w fantastycznej atmosferze i naprawdę zawsze chciałoby się grać przy takich tłumach na trybunach".

Mecz podsumowali radiuCENTRUM trener reprezentacji Polski Jacek Magiera i jeden z kadrowiczów Łukasz Poręba.

Mecz Polska Holandia rozegrano w ramach Turnieju Ośmiu Narodów. Dla Holandii było to pierwsze zwycięstwo w tej imprezie, a Polacy po tej porażce spadli na szóste miejsce w tabeli. Warto dodać, że było to pierwsze po 23 latach przerwy międzynarodowe spotkanie piłkarskie rozegrane w Kaliszu, a nowy stadion przy Łódzkiej pierwszy raz wypełnił prawie komplet publiczności.

Polska - Holandia 1:2 (0:2)

bramki: Zakaria Aboukhlal 14, Jurgen Ekkelenkamp 36, Tomasz Makowski 52.

Polska: 12. Paweł Sokół - 5. Serafin Szota, 2. Mateusz Bondarenko, 14. Jakub Kiwior - 11. Jakub Bednarczyk (63, 17. Michał Skóraś), 8. Łukasz Poręba (85, 20. Adrian Benedyczak), 6. Tomasz Makowski, 16. Bartosz Slisz, 19. Marcin Grabowski (63, 7. Tymoteusz Puchacz) - 10. Marcel Zylla, 9. Dawid Kurminowski (63, 15. Mateusz Żukowski)

Holandia: 1. Mike van de Meulenhof - 2. Navajo Bakboord (81, 20. Deroy Duarte), 3. Jordan Teze, 4. Sven Botman, 5. Kik Pierie - 6. Nathan Markelo, 10. Jurgen Ekkelenkamp, 8. Jordy Wehrmann - 11. Juan Familia-Castillo (46, 14. Armando Obispo), 9. Thomas Buitink (69, 19. Dylan Vente), 7. Zakaria Aboukhlal (70, 17. Ché Nunnely).