KKS znów wygrywa

Na zwycięskie tory powrócił KKS Kalisz. Po trzech z rzędu remisach kaliszanie pokonali na własnym boisku Świt Szczecin 3:1. Wynik otworzył w 22 minucie Mateusz Żytko, który pewnie wykorzystał rzut karny. Zaledwie 3 minuty później celnym uderzeniem popisał się Mateusz Żebrowski i podwyższył prowadzenie gospodarzy. Choć kaliszanie stwarzali kolejne okazje strzeleckie to w 70 minucie goście zdobyli kontaktowego gola, gdy dośrodkowanie z rzutu rożnego wykończył Sebastian Nagiel. Na szczęście kakaesiacy opanowali sytuację i w 88 minucie wynik spotkania ustalił Todor Trayanov:

"To są bardzo ważne trzy punkty, bo zdajemy sobie sprawę, że jakakolwiek strata punktów powoduje, że przestajemy się liczyć w walce o awans. To zwycięstwo jest bardzo cenne, wywalczone z trudem bo Świt się mocno przeciwstawił. Mecz ustawiły nam te dwie bramki zdobyte w ciągu 5 minut, to dało nam pewność siebie. Niepotrzebna była ta strata bramki bo uczulałem, że Świt jest skuteczny w stałych fragmentach gry. Na szczęście potrafiliśmy się odbić w końcówce meczu, i dalej jesteśmy w grze" - mecz podsumował radiuCENTRUM trener KKS-u Sławomir Majak.

Tym samym kaliski zespół wciąż liczy się w grze o awans i zmniejszył dystans do prowadzącej w tabeli drużyny rezerw Lecha Poznań do 2 punktów. W tę środę piłkarze KKS-u rozegrają pucharowy mecz z Sokołem Kleczew, a do ligowych zmagań powrócą 29 maja.

KKS Kalisz – Świt Szczecin 3:1 (2:0)
Mateusz Żytko 22 k, Mateusz Żebrowski 25, Todor Trayanov 88 – Sebastian Nagiel 70

KKS Kalisz: Kosut – Palat, Lis, Żytko, Fiedosewicz – Żebrowski (72 Dzięcioł), Radzewicz, Hordijczuk (74 Trayanov), Antkowiak – Gabriel Vidal (85 Neuman), Ivan Vidal (67 Jarantowicz)

Świt Szczecin: Matłoka – Adamczuk (59 Nagiel), Mach, Bil, Wyganowski (59 Kołat) – Emche, Wojdak, Zieliński (79 Knyrek), Krawiec – Nagórski, Nwaogu (10 Szczepanik)