Przegrana w trzech setach

Kolejnej porażki w trzech setach doznały kaliszanki w ramach rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet. W środę, w ostatnim w tym roku meczu na własnym parkiecie Energa MKS Kalisz przegrał z drużyną DevelopRes SkyRes Rzeszów 0:3. Gospodynie zaczęły ambitnie od prowadzenia 4:0, ale rywalki szybko doprowadziły do remisu i przy stanie 15:15 przejęły inicjatywę, wygrywając pierwszego seta do 19-tu. W kolejnych odsłonach rzeszowianki już od początku nadawały ton grze i pozwoliły MKS-owi zdobyć odpowiednio 21 i 20 punktów. I choć fragmentami kaliszanki prowadziły wyrównany bój, to jak podsumował radiuCENTRUM trener Mariusz Wiktorowicz były braki w poszczególnych elementach:

"Jesteśmy źli i smutni, bo przegraliśmy kolejny mecz bez wygranego seta. Jeśli chodzi o samą grę, to była ona lepsza niż w Radomiu. Analizując statystyki to drużyna z Rzeszowa lepiej wyszła w ataku, przy podobnym procencie w przyjęciu. Ta różnica była w dokładności w tych sytuacyjnych piłkach. W decydujących momentach było widać też większe doświadczenie i wyrachowanie zawodniczek z Rzeszowa. Ilość błędów własnych była na podobnym poziomie, ale rywalki wygrały właśnie tym skuteczniejszym atakiem i większym sprytem".

Atutem kaliszanek była zawsze własna hala, ale w środę doszło do niecodziennej sytuacji. Po kompromitującej porażce w Radomiu klub kibica zaprotestował zasłaniając swoje transparenty, klubowe koszulki i nie prowadząc dopingu. Dopiero gdy kaliszanki zdobyły 9 punktów, czyli tyle co w całym pierwszym secie w meczu z Radomką klub kibica zaczął zagrzewać kaliski zespół do walki. To nie uchroniło jednak kaliszanek od szóstej z rzędu porażki. MKS zatem wciąż zamyka tabelę LSK.

Energa MKS Kalisz - DevelopRes SkyRes Rzeszów 0:3 (19:25, 21:25, 20:25)