Ręczni na fali

Piąte z rzędu zwycięstwo w PGNiG Superlidze odnieśli kaliscy szczypiorniści. W sobotę, w hali Arena niesieni dopingiem blisko 3 000 kibiców pokonali Wybrzeże Gdańsk 25:24. Po pierwszej połowie, w której oba zespoły nastawiły się na grę obronną gospodarze przegrywali jednym trafieniem 9:10. Kluczowy dla całego meczu okazał się początek drugiej połowy, gdy w ciągu pięciu minut kaliszanie zdobyli pięć bramek z rzędu i wyszli na prowadzenie 14:10. Jak przyznał radiuCENTRUM trener Energa MKS Kalisz Paweł Rusek to nie uchroniło jego podopiecznych przed nerwową końcówką:

"Prawie do końca trzymaliśmy tę wypracowaną przewagę, jednak kilka wykluczeń naszych zawodników spowodowało nerwowość w drużynie. W efekcie pięciobramkowa przewaga (22:17) stopniała do jednej bramki i w końcówce zrobiło się nerwowo. Trzeba szczerze powiedzieć, że tych ostatnich minut nie zagraliśmy dobrze. Na szczęście w ostatniej minucie miałem jeszcze czas i udało się to prowadzenie dowieźć do końca. Bardzo się cieszymy, mamy 35 punktów i kontynuujemy dobrą passę".

Kolejny raz najskuteczniejszym graczem w kaliskiej ekipie był Michał Drej zdobywca aż 10 bramek.

Ponieważ Wybrzeże Gdańsk występuje w tej samej grupie pomarańczowej, wygrana kaliszan zaowocowała kolejnymi 4 punktami na koncie. Energa MKS Kalisz umocnił się na 4 pozycji w swoje grupie Superligi. Warto dodać, że na trybunach "twierdzy Areny" padł kolejny rekord frekwencji.

Energa MKS Kalisz – Wybrzeże Gdańsk 25:24 (9:10)

Energa MKS: Tatar, Zakreta – Drej 10, Adamski 4, Kniaziew 4, Szpera 4, Czerwiński 2, Krycki 1, Bożek, Grozdek, Klopsteg, Kobusiński, Kwiatkowski, Misiejuk.
Kary: 6. min. Rzuty karne: 2/4.

Wybrzeże: Chmieliński, Pieńczewski – Prymlewicz 5, Komarzewski 4, Rogulski 4, Adamczyk 3, Kondratiuk 3, Bednarek 2, Kostrzewa 1, Sulej 1, Wróbel 1, Gądek, Podobas.