Urwały tylko seta

Tylko seta urwały kaliskie siatkarki aktualnym wicemistrzyniom kraju w rozegranym awansem w hali Arena meczu 13 kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Pierwszy set z doświadczoną drużyną Grot Budowlani Łódź pokazał, że w żeńskiej siatkówce wszystko jest możliwe. Gdy przyjezdne prowadziły już 20:14, kaliszanki odrobiły straty, obroniły trzy setbole i wygrały tę odsłonę na przewagi 32:30. Również na początku drugiej partii zawodniczki MKS-u grały odważnie i prowadziły już 8:3. Wtedy jednak rywalki przełamały się, zdobyły 6 punktów z rzędu i od tego momentu zaczęły dominować na parkiecie. W efekcie drugiego seta łodzianki wygrały do 19-tu, a trzeciego do 22-óch. W czwartej odsłonie przewaga przyjezdnych rosła z każdą minutą i prowadziły już 20:12, a ostatecznie pozwoliły gospodyniom zdobyć 18 punktów.

"Zabrakło takiego elementu trudnego do wyszkolenia, a mianowicie czytania gry przeciwnika. Rywalki zaczęły zmieniać taktykę. Reagowaliśmy na to z ławki, ale zabrakło tego samego na boisku. Sporo piłek nam wpadło nie tyle z naszej złej gry, co z braku podjęcia ryzyka, braku czytania gry rywalek."

"Ładnie zagrałyśmy pierwsze seta, udało się go wygrać po ciężkiej końcówce i napędziło to nas na początek drugiego seta. Niestety potem coś się zacięło, rywalki nas dogoniły, zaczęły dominować i finalnie wygrały całe spotkanie. Na pewno z tego pierwszego seta, gdzie było najwięcej walki będziemy wyciągać wnioski na kolejne mecze" - mecz podsumowali radiuCENTRUM trener Energa MKS Kalisz Jacek Pasiński i kaliska środkowa Małgorzata Jasek.

Najlepszą zawodniczką meczu została Jaroslava Pencova z Budowlanych Łódź, która była tez najlepiej blokującą siatkarką spotkania. Dla kaliskiej ekipy była to czwarta porażka w sezonieu, z której bardzo szybko musi wyciągnąć wnioski. Już w tę niedzielę, również w hali Arena kaliszanki rozegrają kolejne ligowe starcie, a ich przeciwniczkami będzie DPD Legionovia Legionowo.

Energa MKS Kalisz – Grot Budowlani Łódź 1:3 (32:30, 19:25, 22:25, 18:25)

Energa MKS Kalisz: Hurley 8, Ptak 9, Centka 1, Helić 14, Budzoń, Brzezińska 7 oraz Kulig (l), Łysiak (l), Vesović 13, Miros 5, Wawrzyniak, Jasek 12

Grot Budowlani Łódź: Śmieszek 9, Leys 17, Twardowska 17, Kraiduba 8, Bałdyga, Lewandowska 3 oraz Stenzel (l), Nowicka 2, Bączyńska 15, Pencova 18

MVP: Jaroslava Pencova (Grot Budowlani)