Z Wisłą jak równy z równym

Wicemistrz Polski lepszy od kaliskich szczypiornistów. W meczu inaugurującym nowy sezon w PGNiG Superlidze drużyna Energia MKS Kalisz uległa w hali Arena Orlen Wiśle Płock 26:29. Jednak kaliszanie zagrali u siebie z utytuowanym rywalem jak równy z równym i jeszcze na 10 minut przed końcem wynik był sprawą otwartą.

Po kwadransie gospodarze prowadzili nawet 7:3, a na przerwę schodzili z jednobramkową stratą 13:14. W drugiej połowie ostra gra kaliszan w obronie skutkowała niestety kolejnymi karami, a goście umiejętnie wykorzystywali grę w przewadze. W sumie jednak oba zespoły aż po 7 razy były karane dwuminutowymi wykluczeniami. W 50 minucie, po golu Kiriła Kniaziewa było 23:24. Jednak w ostatnich minutach zawodnicy Wisły odskoczyli na kilka bramek i ostatecznie wygrali różnicą 3 trafień 29:26. W kaliskiej ekipie najwięcej 7 bramek zdobył Marek Szpera.

Energa MKS Kalisz – Orlen Wisła Płock 26:29 (13:14)

MKS Energa: Zakreta 1, Padasinow – Rosiek, Drej 3, Szpera 7, Bałwas, Kwiatkowski, Krytski 5, Misiejuk, Pilitowski 4, Kniaziew 5, Adamski 1.

Orlen Wisła: Wichary, Borbely – Mihić 3, Góralski 5, Piechowski, Żabić 3, Sulić 3, Racotea 4, Krajewski 3, Moya 2, Tarabochia 2, Toledo 3, Mlakar 1.