Kolejna porażka Stali

Fatalny początek sezonu koszykarzy BM Slam Stali Ostrów. W sobotni wieczór zespół Jacka Winnickiego przegrał w Radomiu z HydroTruckiem 74:80. To trzecia z rzędu przegrana ostrowian w tym sezonie.

To miał być mecz na przełamanie, bo spotkały się zespoły, które jeszcze w tym sezonie nie wygrały. Po pierwszej kwarcie radomianie wygrywali 24:16. Do przerwy było 37:3 dla gospodarzy. Nadzieje dla ostrowian dała trzecia kwarta, w której po serii 12:0 BM Slam Stal objęła prowadzenie 48:39. Po 30 minutach ostrowianie wygrywali różnicą 11 punktów i wydawało się, że kontrolują mecz. Do czasu. Fatalny przestój w końcówce, którą BM Slam Stal przegrała 1:14, sprawił, że zespół Jacka Winnickiego wypuścił wygraną z rąk i przegrał 74:80.

To trzecia z rzędu ligowa porażka ostrowian, którzy w tym sezonie nie zaznali jeszcze smaku zwycięstwa. BM Slam Stal przegrała walkę na tablicach i spudłowała 10 rzutów wolnych. Jay Threatt zdobył 15 punktów, ale zrobił to na fatalnej skuteczności w rzutach z gry.

HydroTruck Radom - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 80:74 (24:16, 13:18, 14:28, 29:12)
HydroTruck: Carl Lindbom 17, Marcin Piechowicz 14, Adrian Bogucki 14, Rod Camphor 13, Obie Trotter 11, Jakub Zalewski 4, Daniel Wall 3, Wojciech Wątroba 2, Filip Zegzuła 0
BM Slam Stal: Jay Threatt 15, Paulius Dambrauskas 11, Jarosław Mokros 11, Jakub Garbacz 10, Przemysław Żołnierewicz 9, Daniel Szymkiewicz 8, Nikola Jevtović 8, Yancy Gates 2