Ostre strzelanie

Imponująca skuteczność na inaugurację piłkarskiej IV ligi. W dziewięciu meczach padło aż 37 goli. Efektowne zwycięstwo w I kolejce odniosła Pogoń Nowe Skalmierzyce. Grad bramek obejrzeli też kibice w Kępnie w derbowym pojedynku Polonii z Ostrovią.

Ostrovia przegrywała w Kępnie po 25 minutach już 0:4. Wydawało się, że gości czeka pogrom. Ci jednak podnieśli się z kolan i zdobyli trzy kolejne bramki. Przegrali co prawda 3:4, ale uratowali honor. Pogoń Nowe Skalmierzyce do przerwy remisowała 2:2 ze Stainer Polonią Leszno. W drugiej połowie gole Pawła Korczaka i Dawida Kuczyńskiego dały Pogoni zwycięstwo 4:2. Centra z kolei przegrywała już w 2. minucie meczu w Międzychodzie, ale najpierw wyrównała, a w samej końcówce - po golu Jakuba Michalskiego - zwyciężyła 2:1.

W pozostałych meczach z udziałem drużyn z naszego regionu LKS Gołuchów rozgromił Olimpię Koło 4:0, Victoria Ostrzeszów przegrała 1:2 z Obrą Kościan, a KS Opatówek przegrał we Wrześni z Victorią aż 0:5.

LKS Gołuchów - Olimpia Koło 4:0

na fot. Fragment meczu Polonii Kępno z Ostrovią 1909 Ostrów / fot. materiały prasowe Ostrovia 1909