Wicemistrzowie Polski !

Nie udało się. BM Slam Stal Ostrów po heroicznej walce przegrała finałową serię z Anwilem Włocławek 2-4. W szóstym meczu w poniedziałkowy wieczór w Ostrowie drużyna Igora Milicicia świetnie zaczęła spotkanie i kontrolowała wynik przez większą część. BM Slam Stal w trzeciej kwarcie odrobiła stratę i doprowadziła do remisu. Seria 11:0 Anwilu na otwarcie czwartej kwarty była decydującym ciosem. BM Slam Stal przegrała 65:73.

"W tym meczu drużyna z Włocławka była po prostu lepsza. Wygrała zasłużenie. Szkoda tej finałowej serii, bo mogła się ona potoczyć inaczej. Przegraliśmy te finałt w meczach, które były na styku. Cóż, taki jest sport, taka jest koszykówka. Gratulacje dla drużyny z Włocławka. Szósty mecz nam nie wyszedł. Nie mogliśmy złapać swojego rytmu. Drużyna z Włocławka zaatakowała nas ostro od początku meczu. Wypracowała 10 punktów przewagi i utrzymywała ją. Mieliśmy zryw w trzeciej kwarcie, kiedy to doprowadziliśmy do remisu, ale wtedy szybkie trzy trójki trafił Kamil Łączyński, który zasłużenie został MVP tych finałów" - powiedział radiuCENTRUM Mateusz Kostrzewski.

na fot.: Kamil Łączyński - kapitan Anwilu Włocławek unosi puchar za mistrzostwo Polski

BM Slam Stal finałową serię nie przegrała szóstym meczem. Najbardziej szkoda porażek w pierwszym i trzecim spotkaniu. Również w piątym wygrana była na wyciągnięcie ręki. Szósty finał drużynie Emila Rajkovicia pomimo ogromnego dopingu kibiców, po prostu nie wyszedł.

na fot. Anwil Włocławek po raz drugi w historii klubu zdobył złoty medal PLK

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Anwil Włocławek 65:73 (17:28, 19:17, 18:9, 11:19)

BM Slam Stal: Nikola Marković 16, Mateusz Kostrzewski 9, Stephen Holt 8, Marc Carter 7, Jure Skifić 7, Michał Chyliński 7, Adam Łapeta 6, Łukasz Majewski 3, Szymon Łukasiak 2, Grzegorz Surmacz 0, Tomasz Ochońko 0

Anwil: Jaylin Airington 17, Kamil Łączyński 11, Jarosław Zyskowski 11, Ivan Almeida 8, Jakub Wojciechowski 8, Paweł Leończyk 7, Josip Sobin 6, Michał Nowakowski 3, Quinton Hosley 0, Ante Delas 0, Mario Ihring 0

na fot.: Te miny mówią wszystko. Złoto było tak blisko...