Medale w Nestle Cup

Złoto, srebro i brąz, czyli medalowy komplet zdobyły zawodniczki Klubu Sportowego Stal LA w finale Nestle Cup – Lekkoatletyka dla każdego, które w czwartek odbyły się w stolicy.

W Warszawie aż pięć zawodniczek ostrowskiego klubu reprezentowało województwo wielkopolskie w prestiżowych zawodach lekkoatletycznych w kategorii wiekowej do lat 12 i 14. Świetnie spisała się Emilia Twardowska, która nie tylko zwyciężyła w skoku wzwyż, ale też ustanowiła fantastyczny rekord życiowy 160 centymetrów.

Ze srebrnym medalem ze stolicy wróciła Dominika Rataj, która w rzucie piłeczką palantową uzyskała świetny wynik - 55 metrów. Brąz w skoku w dal zdobyła Dagmara Adamcio, która uzyskała 5,08 metra. Medalowe szanse miała także Lena Dąbrówka, która na rozgrzewce skręciła staw skokowy i nie wystartowała w biegu na 600 metrów. Wielkopolska w klasyfikacji generalnej zajęła dziesiąte miejsce.