Wygrana, ale z karą

Koszykarze BM Slam Stali Ostrów wygrali w środowy wieczór w Gliwicach z GTK 92:83, prowadząc do przerwy 51:38. W drugiej połowie goście pozwolili odrobić straty, ale w końcówce tym razem byli górą. W przeciwieństwie do wcześniejszego meczu z Kingiem Szczecin, który zakończył się nie tylko porażką, ale i surowymi karami dla ostrowskiego klubu.

W pierwszej połowie BM Slam Stal miała mecz z beniaminkiem pod kontrolą. Prowadziła nawet różnicą 20 punktów, ale tuż przed przerwą roztrwoniła część z tej przewagi. W drugiej połowie powróciły koszmary z poprzedniego spotkania. Drużyna Emila Rajkovicia pozwoliła gospodarzom odrobić straty i GTK wyszło nawet na prowadzenie. W końcówce do zdobywania punktów włączyli się nowi gracze Kevinn Pinkney i DJ Richardson. BM Slam Stal ostatecznie wygrała w Gliwicach 92:83, odnosząc piąte zwycięstwo w sezonie. Dodajmy, że PLK nałożyła karę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych na BM Slam Stal w związku z rażąco niesportowym zachowaniem publiczności w trakcie i po zakończeniu spotkania z Kingiem Szczecin. Karą finansową w wysokości 1000 zł został również ukarany Aaron Johnson.

GTK Gliwice - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 83:92 (17:28, 21:23, 30:18, 15:23)

GTK: Quinton Hooker 21, Maverick Morgan 18, Robert Skibniewski 13, Jonathan Williams 11, Lukas Palyza 8, Kacper Radwański 4, Marcin Salamonik 4, Łukasz Ratajczak 2, Damian Pieloch 2, Marek Piechowicz 0.

BM Slam Stal: Jure Skifić 18, D.J. Richardson 17, Adam Łapeta 14, Kevinn Pinkney 10, Aaron Johnson 9, Michał Chyliński 6, Łukasz Majewski 6, Tomasz Ochońko 5, Mateusz Kostrzewski 4, Grzegorz Surmacz 3