Dziś wizyta Lecha Kaczyńskiego
19 st. 2009 - 09:45 – red. wydania: figiel@rc.fm
KROTOSZYN
Spokojnie i bez komplikacji przebiegła dzisiejsza wizyta prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krotoszynie. Nie dało się odczuć nadmiernego pośpiechu w realizacji programu pobytu, chociaż głowa państwa przebywała w mieście niewiele ponad godzinę.
Punktualnie o 12.00 Lech Kaczyński złożył wiązankę kwiatów pod pomnikiem Wolności na placu Jana Pawła II. W krótkim przemówieniu podkreślił: "Wiem że w tym mieście ugrupowanie polityczne, z którego się wywodzę nie ma zbyt wielu zwolenników, ale jestem prezydentem wszystkich Polaków i ta wizyta także to udowadnia". Określił też Krotoszyn jako miasto ludzi zapobiegliwych, mając na myśli dynamicznie rozwijającą się tu przedsiębiorczość. Później prezydent spotkał się z młodzieżą w auli tutejszego „Ogólniaka". Ograniczony czas dał możliwość zadania pytania tylko dwóm uczniom krotoszyńskiego „Kołłątaja". Jedno dotyczyło ewentualnego ubiegania się prezydenta o reelekcję. Lech Kaczyński stwierdził, że jeszcze zbyt wcześnie, by o tym decydować.
chudy
rc.fm
OSTRÓW WIELKOPOLSKI
Pod znakiem odzyskania niepodległości przebiegała wizyta prezydenta RP w Ostrowie. W czasie debaty historycznej Lech Kaczyński zaimponował swoją wiedzą nie tylko z dziejów Polski, ale też samego Ostrowa. Udowodnił, ze nie przyjechał tu tylko dla kaprysu, ale temat przewodni tej wizyty, czyli narodziny Republiki Ostrowskiej jest mu bliski. „Ta część naszej historii powinna być znana wszystkim Polakom, nie tylko specjalistom z tej dziedziny"-mówi Lech Kaczyński, prezydent RP:
„Ten historyczny, ostrowski przypadek wskazuje na to, że ówcześnie obywatele miasta opowiadali się za jednym, jednolitym państwem polskim, za powrotem do granic sprzed pierwszego rozbioru. I ta historia jest ważna, powinna być znana, jako czyn, który zakończył się sukcesem."
Po zakończeniu debaty historycznej, prezydent wziął udział w konferencji prasowej, po czym spotkał się za zamkniętymi drzwiami z Radosławem Torzyńskim. Wizytę zakończyła rozmowa z mieszkańcami. Lech Kaczyński odleciał do Wrocławia śmigłowcem z lotniska w Michałkowie.
zeidler
rc.fm
Każde forum komentarzy umieszczone pod informacjami prasowymi na niniejszej stronie internetowej (www.rc.fm), nie jest moderowane w czasie rzeczywistym - komentarze nie są weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Nie jest dozwolone umieszczanie w ww. komentarzach: nazw i marek o charakterze komercyjnym, linków czy innego rodzaju przekierowań do innych stron internetowych i jakichkolwiek obiektów graficznych. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać na adres: adm@rc.fm. Wpisując jakikolwiek komentarz na niniejszej stronie internetowej (www.rc.fm), autor tego komentarza przyjmuje świadomie do wiadomości i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo właściciela niniejszej strony internetowej (www.rc.fm) do usunięcia lub modyfikacyjnego skrótu wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez właściciela niniejszej strony internetowej (www.rc.fm).























