Brąz i złoto Wykroty

W sobotę Patryk Wykrota zdobył brązowy medal w biegu na 100 metrów podczas 39.PZLA Mistrzostw Polski U23, które w weekend odbywały się w Poznaniu. W niedzielę sprinter Klubu Sportowego Stal LA Ostrów został natomiast Młodzieżowym Mistrzem Polski na dystansie 200 metrów.

O ile brązowy medal w biegu na 100 metrów był dla Patryka Wykroty rozczarowaniem, bo liczył z pewnością na złoto, to jednak sportową złość potrafił przekuć w świetne bieganie w niedzielę. Ostrowianin wygrał bezapelacyjnie na dystansie 200 metrów z czasem 20,74 s.Piąty w tej konkurencji był inny „Stalowiec" Marcin Karolewski, który poprawił swój rekord życiowy. Czwarte miejsce w skoku w dal zajęła Natalia Benedykcińska, która medal przegrała gorszą odległością w drugiej próbie. W ostatniej serii skoczyła 6,07 metra, tyle samo co Sara Kordek. Ostrowianka jednak drugą najlepszą próbę miała o 4 centymetry słabszą od rywalki i nie zdobyła trzeciego z rzędu medalu Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Czwarty w biegu na 800 metrów z nowym rekordem życiowym był Jakub Chmielarz. Szóste miejsce zajęła sztafeta 4x400 metrów, a sztafeta 4x100 metrów, która w optymalnym składzie mogła walczyć o złoty medal, nie dość, że pobiegła bez kontuzjowanego Michała Tuczyńskiego, to na domiar złego, został zdyskwalifikowana za przekroczenie strefy zmian. KS Stal LA Ostrów w klasyfikacji medalowej zajęła 18. miejsce, a w punktowej z dorobkiem 101 „oczek" uplasowała się na 12. lokacie.

na fot: Patryk Wykrota (z prawej) ze swoim trenerem Michałem Walczakiem. Ostrowianin był twarzą 39.PZLA MP U23 w Poznaniu. Fot. Materiały KS Stal LA