Remis z Hutnikiem

Remis 1:1 zanotowali piłkarze KKS-u Kalisz w piątkowy wieczór, kiedy to na własnym boisku podejmowali Hutnika Kraków. Spotkanie 13. kolejki Betclic II Ligi było jednak dobrym widowiskiem, obfitowało w wiele okazji strzeleckich i obie drużyny miały szanse, by zainkasować komplet punktów. Goście objęli prowadzenie w 39 minucie, gdy indywidualny rajd zakończył strzałem z kilkunastu metrów Michał Głogowski. KKS odpowiedział golem 5 minut później. Wtedy to Nestor Gordillo zagrał do Bartłomieja Putno, a ten pewnym uderzeniem pokonał bramkarza Hutnika. Warto dodać, że Putno już wcześniej miał dwie znakomite okazje strzeleckie, a po jednej z nich piłka trafiła w słupek.

"Z naszej perspektywy będziemy rozpatrywali ten mecz jako niewykorzystanych szans. Już w pierwszej połowie mogliśmy strzelić przynajmniej jedną bramkę więcej. Mimo wszystko oceniam moją drużynę bardzo pozytywnie w kontekście, że ostatnio doznaliśmy porażki z liderem, a teraz nie przegraliśmy z wymagającym rywalem, co jest bardzo istotne w kontekście, żeby dalej budować tę młodą drużynę, podnosić morale i zwyciężać w kolejnych meczach" - mecz podsumował radiuCENTRUM Marcin Woźniak, trener KKS-u Kalisz.

W drugiej części najlepszą okazję miał w 70 minucie Gordillo, gdy po błędzie obrońców Hutnika był sam na sam z bramkarzem i strzelił prosto w jego nogi. Ostatecznie drużyny podzieliły się punktami. KKS Kalisz z dorobkiem 19 oczek zajmuje szóste miejsce w ligowym zestawieniu. A w następnej kolejce 20 października "kakaesiacy" zmierzą się na wyjeździe z Olimpią Elbląg.

KKS 1925 Kalisz - Hutnik Kraków 1:1 (1:1)

Bramki: Bartłomiej Putno (44.) – Michał Głogowski (39.)

KKS Kalisz: Krakowiak - Smoliński, Kieliba, Gawlik, J. Staszak - Putno, Koczy (66. Głaz), Andruszko (67. Cierpka), W. Staszak, Maroszek (57. Maroszek) - Gordillo (82. Szymański).

Hutnik Kraków: Frątczak - K. Głogowski, Tarasovs, Kędziora (86. Hoyo-Kowalski), Jania (47. Soprych) - Słomka, Sowiński (66. Szablowski), Misak, Urbańczyk, Rakels (22. Bełycz) - M. Głogowski.