Inwestycja w jesień

Ponad 200 000 pozyskał samorząd Ostrowa Wielkopolskiego na działalność dwóch na terenie miasta ośrodków wsparcia dla seniorów: Dziennego Domu "Senior+" z siedzibą przy ul. Limanowskiego 17 oraz Klubu "Senior+" przy ul. Piłsudskiego 65.

144 000 złotych trafi na potrzeby Dziennego Domu "Senior+", a 64 000 złotych dla Klubu "Senior+". To maksymalne kwoty, jakie miasto mogło uzyskać w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej.

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Kidawie-Błońskiej

Ponad trzydziestoosobowy sztab kandydatki Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - na ulicach Kalisza. Z udziałem rzecznika sztabu, posła Adama Szłapki w sobotę rozdawano gazetki wyborcze, rozmawiano z mieszkańcami i zbierano podpisy pod kandydaturą obecnej Marszałek Sejmu.

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Do Hymnu !

Popularyzacja pieśni patriotycznych wśród uczniów szkół podstawowych to cel konkursu pod hasłem "Do Hymnu" zorganizowanego przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie, z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku, w trakcie już trzeciej edycji konkursu, jurorzy odwiedzą 300 szkół podstawowych z 273-ch miejscowości w całej Polsce. W patriotycznej rywalizacji wezmą też udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Liskowie.

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Miszmasz(t)

Część mieszkańców Daniszyna w powiecie ostrowskim protestuje przeciwko planom budowy masztu telefonii komórkowej w samym środku miejscowości. W swym proteście szukali wsparcia u władz Gminy Ostrów Wielkopolski. Te jednak niewiele mogą zrobić, jeśli inwestor spełnia warunki formalne.

Mieszkańcy Daniszyna swój sprzeciw motywują szkodliwością promieniowania radiowego dla zdrowia ludzi i zwierząt. Poza tym działka, na której ma powstać maszt, jest w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowań mieszkalnych oraz w niedalekiej odległości od szkoły, przedszkola i ośrodka zdrowia.

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Skarby z muzeów

Tylko do 15 marca można oglądać wystawę "Barbarzyńskie tsunami" w Centrum Rysunku i Grafiki im. Tadeusza Kulisiewicza przy ul. Kolegialnej 4. To ostatni moment, by w Kaliszu podziwiać okazały zbiór wytworu rąk ludzkich pochodzących z okresu III – VII w. n.e., zgromadzony w jednym miejscu, na jednej wystawie.

Miejscowości: 

Kultura: 

KORONAprewencja

Powiat i Miasto Ostrów Wielkopolski wdrażają dodatkowe procedury zabezpieczające z obawy przed koronawirusem.

W szkołach powiatu ostrowskiego są montowane dozowniki do płynów dezynfekujących, a Miasto odwołuje wymianę międzynarodową młodzieży i dodatkowo dezynfekuje autobusy.

Jak mówi radiuCENTRUM starosta ostrowski Paweł Rajski, powiat stawia na dobra informację i profilaktykę:

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Biegać, skakać

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu już korzystają z nowych boisk sportowych. Zadanie pn. „Modernizacja boisk sportowych przy Zespole Szkół Ekonomicznych przy ulicy Legionów 6 w Kaliszu” wykonała firma ze Szczecina.

Zakres prac obejmował przebudowę boisk do piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki oraz bieżni ze skocznią do skoku w dal, na których została położona nowa nawierzchnia poliuretanowa. Wykonano również elementy małej architektury - chodniki, ławki, schody terenowe oraz nowe ogrodzenie, bramę wjazdową, oświetlenie terenu i odwodnienie obszaru.

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Broń kobieca

Ostrowianki chcą być bezpieczne. Na samych chęciach się nie kończy, bowiem kilkanaście pań już postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i pod okiem specjalistów z policji przeszły kurs samoobrony.

W ramach organizowanego w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim kursu samoobrony "Bezpieczna kobieta" uczestniczki nie tylko poznały zasady obrony, ale też podstawy udzielania pierwszej pomocy.

Cel kursu tłumaczy prowadzący zajęcia instruktor, Michał Torz:

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Wspomnienie o Bożenie Woś

nie
W nawiązaniu do obchodów Dnia Kobiet, Książnica Pedagogiczna w Kaliszu zaprasza na wernisaż wystawy poświęconej zasłużonej ostrowiance, Bożenie Woś – znakomitej pedagog, animatorce kultury i działaczce społecznej.
Na ekspozycję składa się bogaty zbiór ekslibrisów i grafik In Memoriam twórców z Polski i ze świata. Ponadto wystawa ukazuje życie rodzinne i zawodowe, pasje i działalność związkową oraz pracę społeczną Bożeny Woś.

Kultura: 

Miejscowości: 

Strony