Mistrz trenował w Ostrowie

Dwukrotny indywidualny mistrz świata, aktualny srebrny medalista Grand Prix, Tai Woffinden trenował przez dwa dni na torze w Ostrowie Wielkopolskim. Brytyjczyk brał udział w zgrupowaniu swojej polskiej drużyny, Betard Sparty Wrocław. Woffinden zimą zmienił stan cywilny, a po ponad czterech miesiącach przerwy spragniony jazdy ponownie wsiadł na motocykl właśnie w Ostrowie. "Nie mogłem się już doczekać jazdy" - powiedział radiuCENTRUM dwukrotny mistrz świata.

Miejscowości: 

sport: 

Koszykarski maraton

Ekstremalny tydzień dla juniorów Stali Ostrów, którzy rozegrali trzy mecze rozgrywek strefowych na wyjeździe, a koszykarski maraton kontynuują od piątku do niedzieli w hali przy ulicy Kusocińskiego. Z wyjazdów podopieczni Wojciecha Żurawskiego przywieźli jedno zwycięstwo nad Żakiem Koszalin 86:54. Porażki ponieśli za to w Szczecinie 77:106 i Stargardzie 61:70. W rewanżach u siebie w piątek o 15:00 zagrają z Kingiem Szczecin, w sobotę i niedzielę o 11:00 ze Spójnią i Żakiem.

Miejscowości: 

sport: 

Centra przed wiosną

W sparingach nie błyszczeli, pierwszy mecz o stawkę w Pucharze przegrali, ale liczą, że w lidze będzie znacznie lepiej - mowa o drużynie Centry Ostrów, która po jesieni jest liderem tabeli IV ligi grupy południowej. Zespół Mariusza Posadzego jesienią nie przegrał meczu. Osiem wygrał i sześć zremisował. "Wierzę, że w lidze zagramy skuteczniej niż w pucharze" - powiedział radiuCENTRUM kapitan drużyny, Tomasz Adamiak.

Miejscowości: 

sport: 

Weronika mistrzynią

Weronika Szymczak z Kick-Boxing Club Ostrów Wielkopolski została mistrzynią Polski juniorek w kategorii 60 kg podczas Mistrzostw Polski, które odbyły się w weekend w Legnicy. Ostrowianka zwyciężyła w formule K-1, w finale pokonując na punkty Zuzannę Łaptutę ze Stargardu. Inni zawodnicy ostrowskiego klubu odpadli w eliminacjach. Tomasz Przybylski przegrał z mistrzem Polski, Adamem Gielatą, a Olga Michalska uległa mistrzyni świata, Małgorzacie Dymus.

Miejscowości: 

sport: 

1% zostaw w Kaliszu

Z jednej strony okazja by wesprzeć "swoje" stowarzyszenia i kluby, z drugiej by wygrać laptopa. A chodzi o przekazanie 1% podatku, podczas corocznego rozliczania się z fiskusem wybranemu podmiotowi z Kalisza. By dodatkowo zachęcić do wspierania kaliskich organizacji pożytku publicznego, ratusz ogłosił konkurs dla mieszkańców. O jego szczegółach powiedział radiuCENTRUM Grzegorz Sapiński, prezydent miasta:

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

PO w Pleszewie

Pleszew był w środę jednym z 30 wielkopolskich miast, które odwiedzili posłowie Platformy Obywatelskiej. Elżbieta Gelert i Marcin Kierwiński odpowiadali na pytania i wątpliwości pleszewian dotyczące aktualnej polityki. Wysłuchali też wielu sugestii i uwag, czasem bardzo krytycznych.

na fot. od lewej: Elżbieta Gelert i Marcin Kierwiński /posłowie Platformy Obywatelskiej

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Wschodnia do remontu

W Pleszewie ruszyła rozbudowa ulicy Wschodniej. Prowadzi ona do wydzielonej przez miasto działki dla Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, gdzie na preferencyjnych zasadach, może powstać jedna firma wielkości Spomaszu albo dwie mniejsze.

fot.: Anna Bogacz

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

(PO)dyskutowali

Bieżąca sytuacja polityczna w kraju i Parlamencie Europejskim, proponowane zmiany w samorządach, ale też wnioski z ostatnich przegranych wyborów parlamentarnych. To główne tematy środowego spotkania przewodniczącego klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Sławomira Neumanna z mieszkańcami Kalisza. Jak dodał radiuCENTRUM szef klubu PO takie rozmowy są prowadzone cyklicznie w całej Polsce:

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Strony