WOŚP z rekordami

Rekordową kwotę blisko 314 000 złotych udało się zebrać w Kaliszu i podległych mu sztabach podczas 25 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W środę w hali OSRiR-u odbyło się podsumowanie jubileuszowej akcji i podziękowanie zaangażowanym w owsiakowe granie wolontariuszom, służbom i sponsorom. Blisko 190 000 złotych pochodzi ze zbiórek szkolnych, kolejne 20 000 przyniosły wielkoorkiestrowe licytacje, natomiast aż 95 000 uzbierali do puszek indywidualni wolontariusze. A tych jak podkreślił Radiu Centrum szef kaliskiego sztabu Mirosław Przybyła - kwestowało w dniu finału ponad 600.

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Może podtopić

Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega!
W związku ze spływem wód roztopowych i opadowych oraz prognozowanymi opadami deszczu, w ciągu najbliższej doby przewiduje się wzrosty stanów wody w strefie stanów ostrzegawczych z możliwością przekroczenia stanu alarmowego w Kraszewicach na Łużycy.

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Komendant odchodzi

Na emeryturę przechodzi Komendant Powiatowy Straży Pożarnej w Pleszewie st. brygadier Jacek Jarus. Pełnił swoją funkcję od 1 stycznia 1999 roku. Informację o odejściu komendanta potwierdza Mariusz Glapa - rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie.

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

W nogę dla zwierząt

Do tej pory zebrali prawie 3,5 tonu karmy i nie zamierzają na tym poprzestać - mowa o organizatorach już siódmej edycji turnieju piłki nożnej halowej "OLPNA Zwierzakom", którzy w tę sobotę w hali sportowej Gimnazjum nr 4 w Ostrowie po raz kolejny zagrają dla czworonogów. W trakcie imprezy, w której weźmie udział aż 28 drużyn z Ostrowa i okolic odbędzie się zbiórka karmy. W tym roku wsparte zostanie Międzygminne Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim.

Miejscowości: 

sport: 

Tylko dla elektryków ?

Wprowadzenie ulg w strefie parkowania dla właścicieli aut elektrycznych i hybrydowych rozważa kaliski samorząd. W wielu miastach Polski premiuje się właścicieli aut, które nie trują, bądź jak to jest w przypadku hybryd - zanieczyszczają środowisko znacznie mniej niż te na benzynę lub ropę. Jak się jednak okazuje, hybrydy są mniej ekologiczne od aut... na gaz. I tutaj, podczas dyskusji na miejskiej komisji rozwoju pojawiły się wątpliwości.

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Aplikacja Ostrów

Nową aplikację mobilną przygotowuje Ostrów. Rozwiązanie ma połączyć i pokazać wszystkie strony miasta, informować użytkowników telefonów o nadchodzących wydarzeniach, ale też dać możliwość zgłaszania uwag do urzędu.

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Wycinka

W pleszewskich Plantach wycinane są drzewa. Nie wszystkim pleszewianom się to podoba. Prezes Spółki Sport Pleszew Bartosz Oleksy tłumaczy, że pod topór poszły drzewa bardzo chore, albo te, które zagrażają bezpieczeństwu osób przechodzących przez park.

Z drzewami to jest tak, że jedni proszą o ich wycięcie, a inni protestują, kiedy pojawia się firma i chore drzewa usuwa - mówi Bartosz Oleksy - prezes Spółki Sport Pleszew, która administruje Plantami.

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Los się odwrócił ?

W pierwszej rundzie aż cztery mecze przegrali zaledwie jedną bramką. Teraz liczą, że zacięte spotkania będą rozstrzygać na własną korzyść. Mowa o piłkarzach ręcznych Ostrovii, którzy bardzo dobrze rozpoczęli rundę rewanżową od trzech wygranych, w tym jednej w dramatycznych okolicznościach z SPR-em Tarnów.

Miejscowości: 

sport: 

Strony