Na czele rankingu

Gmina Blizanów na pierwszym miejscu wstępnej listy rankingowej ogłoszonej 2 listopada przez wojewodę wielkopolskiego na dofinansowanie wniosków drogowych w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Dotyczy to wniosku na przebudowę drogi Janków Drugi-Brudzew-Lipe-Jarantów o długości 8,7 km. Decyzja w tej sprawie zapadła pod koniec października.

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Wiata w budowie

Szkielet nowej wiaty już gotowy. To kolejny etap rozpoczętych we wrześniu prac na targowisku przy Paderewskiego w Ostrowie Wielkopolskim. W miejscu gdzie do tej pory stały zaniedbane kramy, powstanie nowoczesna wiata, a pod nią 6 rzędów stołów.

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Bez szans

Brązowy medalista z poprzedniego sezonu bezlitosny dla beniaminka żeńskiej ekstraklasy. Ślęza Wrocław rozbiła w sobotę w Ostrowie koszykarki Towarzystwa Sportowego Ostrovia aż 88:58. Początek meczu nie zwiastował pogromu. Biało-czerwone wygrywały 8:4. Do przerwy traciły do rywala 10 punktów. Katastrofa nastąpiła na początku drugiej połowy. Później Ostrovia znów zebrała się do walki, ale czwarta kwarta wygrana przez Ślęzę aż 23:7 pozbawiła gospodynie złudzeń. Mówią Karolina Kaczmarek i Katarzyna Motyl, koszykarki Ostrovii:

Miejscowości: 

sport: 

MKS z liderkami

nie

O piąte z rzędu zwycięstwo powalczą z liderkami. Mowa o kaliskich siatkarkach, które w meczu na szczycie 7 kolejki I ligi kobiet podejmą drużynę Wisły Warszawa. Zespół ze stolicy jest aktualnie liderem pierwszoligowej tabeli, ale podopieczne Daniela Przybylskiego zapowiadają Radiu Centrum podtrzymanie zwycięskiej passy. Aktualnie kaliszanki z dorobkiem 10 punktów zajmują 6 miejsce w ligowym zestawieniu. Początek meczu MKS Calisia Kalisz z Wisłą Warszawa zaplanowano w tę niedzielę w hali Arena o godzinie 16:00.

sport: 

Miejscowości: 

Komenda XXI wieku

Nowoczesna, trzykondygnacyjna bryła z przeszkleniami w barwach czarno białych. Tak będzie wyglądała nowa siedziba kaliskich policjantów. Pracownia Demiurg z Poznania właśnie przygotowała wizualizację nowej komendy miejskiej policji, która zostanie wybudowana przy ulicy Kordeckiego. Będzie to jeden wielki budynek z kształcie kwadratu z otwartymi przestrzeniami w środku, a o inwestycji opowiedział Radiu Centrum komendant kaliskiej policji insp. Dariusz Bieniek w październikowym programie TAKsięMÓWI:

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Salmonella w gimnazjum

Znów głośno o ostrowskim gimnazjum... Po incydencie z gazem pieprzowym w "2", tym razem do masowego zatrucia salmonellą doszło w ostrowskim Gimnazjum nr 1. Sprawa na światło dzienne wychodzi dopiero teraz. W minionym tygodniu uczniowie i rodzice czterech klas pierwszych zorganizowali słodki, integracyjny poczęstunek. Okazją było ślubowanie pierwszaków, czyli włączenie nowych uczniów w społeczność szkolną.

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Swego nie znacie

Folwark Hawaje w gminie Zakrzewo, Pałac w Orli w gminie Koźmin Wielkopolski i Słoneczna Kraina w gminie Krzywiń to zwycięzcy X edycji Konkursu na Najlepszy Obiekt Turystyki na Obszarach Wiejskich w Wielkopolsce. Podczas piątkowej, jubileuszowej gali na zamku w Rydzynie przyznano wyróżnienia i nagrody finansowe właścicielom 13 najlepszych gospodarstw agroturystycznych. A jak zgodnie przyznają Radiu Centrum zwycięzcy, organizatorzy i kapituła celem konkursu jest przede wszystkie prezentowanie i promowanie atrakcyjnych miejsc wypoczynku w Wielkopolsce:

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

BM Slam w Szczecinie

Nie będą faworytem, ale po słabym początku sezonu punktów muszą szukać wszędzie. Koszykarze BM Slam Stali Ostrów w niedzielę o godzinie 16:00 zagrają w Szczecinie z tamtejszym Kingiem. Drużyna Emila Rajkovicia znajduje się w dołku, ale jak powiedzieli Radiu Centrum Łukasz Majewski i Tomasz Ochońko, nie czas na rozpamiętywanie porażek, ale najwyższa pora, by wziąć się w garść i próbować przekuć indywidualne umiejętności w sukces drużyny.

Miejscowości: 

sport: 

Ostrovia kontra Ślęza

Trzecia w tabeli Basket Ligi Kobiet Ślęza Wrocław najbliższym rywalem koszykarek Towarzystwa Sportowego Ostrovia. Beniaminek ekstraklasy mierzył się przed sezonem z drużyną z Wrocławia, stąd też obie ekipy znają się doskonale. Co innego jednak sparingi, a co innego walka o ligowe punkty... Faworytem sobotniego meczu w hali przy ulicy Batorego w Ostrowie będzie Ślęza. Ostrovia, choć osłabiona kontuzjami, zapowiada walkę i twardą grę w obronie. Mówi trener Wojciech Szawarski:

Miejscowości: 

sport: 

Strony