Co z halą?

Spór o halę ostrowskiej STALI trwa. Spółka BM SLAM , która jest właścicielem obiektu w maju miała rozpocząć przebudowę. W związku z tym, że miasto jest zainteresowane kupnem hali radni i prezydenci mieli zapoznać się z projektem i kosztorysem inwestycji do końca marca. W wyznaczonym terminie do tego nie doszło. Za to pojawiło się oświadczenie spółki BM SLAM, że inwestycja się nie rozpocznie w terminie, bo nie można dojść do porozumienia z użytkownikiem hali, czyli Klubem Sportowym STAL.

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Pościg za pijanym

Kompletnie pijany kierowca uciekał przed policją w centrum Ostrzeszowa. We wtorek, w Ostrzeszowie przy ul. Grabowskiej do kontroli drogowej nie zatrzymał się kierowca Hondy Accord. Policjanci podjęli pościg za uciekinierem, który chwilę później został zatrzymany przy ul. Warszawskiej. Jak się okazało Hondą kierował kompletnie pijany 23-letni mieszkaniec gminy Grabów nad Prosną. Badanie alkomatem u 23-latka wykazało blisko trzy promile alkoholu. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę.

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Siatkarskie talenty

Choć swoją przygodę z siatkówką rozpoczęli zaledwie pół roku temu to już odnoszą spore sukcesy. Mowa o podopiecznych Kaliskiej Akademii Siatkówki, którzy bardzo dobrze spisali się na mistrzostwach Wielkopolski w mini siatkówce. Na turnieju w Turku, kaliska drużyna w składzie: Paweł Nawrocki, Julian Chenczke i Cyprian Pawlak awansowała do finałowej grupy najlepszych 12 zespołów i ostatecznie wywalczyła 6 miejsce. Mówi Radiu Centrum trener i założyciel Kaliskiej Akademii Siatkówki Andrzej Płócienniczak:

Miejscowości: 

sport: 

Goście festiwalu

nie

Znane są nazwiska kolejnych gości, którzy przyjadą w tym roku na Festiwal Filmowy imienia Krzysztofa Komedy do Ostrowa. Oprócz zapowiadanych już Mariana Dziędziela i Janusza Majewskiego na 5 edycji pojawią się również reżyserka Agnieszka Holland i aktor Bartłomiej Topa. Agnieszka Holland będzie drugi raz gościem festiwalu, a spotkanie z nią zostanie połączone z filmem "Droga do mistrzostwa", w którym pięcioro wielkich Polaków opowiada właśnie o swojej pracy.

Kultura: 

Miejscowości: 

Śledzik

System dynamicznej informacji pasażerskiej w kaliskich autobusach. W Kaliszu to nowość.

Za pośrednictwem strony internetowej kalisz.kiedyPrzyjedzie.pl pasażer może sprawdzać kiedy konkretny autobus odjedzie z przystanku, lub przybędzie w dane miejsce. Serwis wykorzystuje aplikację zainstalowaną na telefonach komórkowych wszystkich kierowców, dzięki czemu możliwe jest lokalizowanie autobusów w czasie rzeczywistym.

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Większa kontrola

Komisja rewizyjna rozpoczyna wewnętrzną kontrolę w starostwie powiatowym w Kaliszu. Ma ona sprawdzić wydatki związane z okresowymi nagrodami dla poszczególnych urzędników, oraz rozliczaniem delegacji służbowych. Tymczasem były wicestarosta, a obecnie poseł PiS Piotr Kaleta zapowiedział dziennikarzom, że będzie starał się za pośrednictwem radnych PiS-u o rozszerzenie prac tej komisji:

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Miał broń

nie

Za posiadanie broni palnej i amunicji bez wymaganego pozwolenia stanie przed sądem obywatel Austrii, a jednocześnie mieszkaniec powiatu pleszewskiego. Jak powiedziała Radiu Centrum prokurator Agata Kobiela-Kurczaba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, Prokuratura Rejonowa w Pleszewie zakończyła śledztwo w tej sprawie i skierowała akt oskarżenia do miejscowego sądu: "Andreasowi K.

społeczno-polityczne: 

Miejscowości: 

Zmiany w obsadzie memoriału

Dwie zmiany zaszły w obsadzie XIX Memoriału Rifa Saitgariejewa. Korekty w składzie wynikają z kolizji terminów albo kontuzji żużlowców, którzy wcześniej potwierdzili przyjazd do Ostrowa. "Zmiany te jednak nie wpłyną na jakość obsady. Moim zdaniem będzie teraz nawet mocniejsza niż wcześniej, gdyż do Ostrowa przyjedzie dwóch kolejnych uczestników Grand Prix" - powiedział Radiu Centrum Radosław Strzelczyk, prezes Towarzystwa Żużlowego Ostrovia.

Miejscowości: 

sport: 

Ostrovia powalczyła

nie

Żużlowcy Fogo Unii Leszno wygrali w Ostrowie I rundę Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski. Na drugiej pozycji uplasowali się gospodarze, Towarzystwo Żużlowe Ostrovia, które straciło do zwycięzców tylko 3 punkty. Najlepszy w szeregach Ostrovii był Łukasz Sówka, autor 15 punktów. Bardzo dobrze radził sobie także gościnnie startujący dla Ostrovii, Norbert Krakowiak. Przyzwoity debiut zaliczył Dawid Kostecki, który po zawodach przyznał w rozmowie z Radiem Centrum, że jest bardzo zadowolony z pierwszych punktów w karierze.

sport: 

Miejscowości: 

Strony