Ręczni na piątkę

nie

Kaliscy szczypiorniści na piątkę. Drużyna MKS-u Kalisz pierwszoligowe rozgrywki w sezonie 2015/2016 zakończyła na piątej pozycji. Czwartej lokaty pozbawili ich szczypiorniści Astromalu Leszno, którzy w ostatniej kolejce pokonali na wyjeździe Spójnię Gdynia. Tym samym kaliski zespół powtórzył osiągnięcie sprzed dwóch lat, gdy również finiszował na piątym miejscu, i jak powiedział Radiu Centrum trener MKS-u Paweł Rusek zrealizował przedsezonowe założenia.

sport: 

Miejscowości: 

Gollob zaprasza na memoriał

nie

W niedzielę ze łzami w oczach żegnał się na PGE Narodowym w Warszawie z reprezentacją Polski, a w sobotę legendę sportu żużlowego będzie można zobaczyć w Ostrowie na Stadionie Miejskim - mowa o Tomaszu Gollobie, który będzie jedną z gwiazd XIX Memoriału Rifa Saitgariejewa. "Miałem okazję się z nim ścigać w połowie lat 90. ubiegłego wieku. Żal, że nie ma go już z nami. Pojadę w memoriale uczcić jego pamięć" - powiedział Radiu Centrum Tomasz Gollob, który zaprasza kibiców na turniej poświęcony pamięci "Tatarskiej Strzały".

sport: 

Miejscowości: 

Grupowe strzelanie

nie

Wyłonienie najlepszych zespołów i zawodników w strzelaniu z broni centralnego zapłonu, podniesienie umiejętności i popularyzacja sportu strzeleckiego. To cel jaki przyświecał zawodom "Strzelanie Obywatelskie" z okazji Narodowego Święta 3 Maja. Odbyły się w sobotę, 14 maja na Strzelnicy Kaliskiego Bractwa Strzelców Kurkowych. Zawodnicy mieli do oddania 10 strzałów w ciągu 5 min. A uczestnicy walczyli o puchary Prezydenta Miasta Kalisza, Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu, NSZZ Policjantów KMP w Kaliszu i Kaliskiego Bractwa Strzelców Kurkowych.

społeczno-polityczne: 

Miejscowości: 

Finał nie dla Kasprowiczanki

nie

Walczyli dzielnie, ale zabrakło jednego zwycięstwa - mowa o koszykarzach Kasprowiczanki Ostrów, który od piątku do niedzieli we własnej hali grali o awans do wielkiego finału Mistrzostw Polski w Koszykówce Kadetów do lat 16. Młodzi ostrowianie na otwarcie turnieju pewnie pokonali UKS Piątkę Trzy-Cztery Lublin 96:78. W sobotnim meczu musieli jednak uznać wyższość MKS-u Zabrze, z którym przegali 68:86. W niedzielę mieli jeszcze teoretyczne szanse na awans, ale musieli wysoko wygrać z faworytem Zastalem Zielona Góra.

sport: 

Miejscowości: 

Zaręczyny po meczu

Świadkami niecodziennej uroczystości byli po meczu kibice piłki ręcznej w Ostrowie. Po ostatnim ligowym spotkaniu w tym sezonie o rękę swoją narzeczoną, Karolinę poprosił czołowy gracz KPR Ostrovia, Mariusz Kuśmierczyk. I choć cała ceremonia była wcześniej przygotowana, to udało się dochować tajemnicy i kompletnie zaskoczyć narzeczoną.

Miejscowości: 

sport: 

Porażka ze Startem

nie

Nie tylko nie przywieźli żadnych punktów, ale też mocno skomplikowali swoją sytuacje w kontekście pozostania w gronie trzecioligowców. Mowa o piłkarzach KKS-u 1925 Kalisz, którzy w sobotę na wyjeździe ulegli Startowi Warlubie 0:2. Gospodarze oba trafienia zanotowali w pierwszej połowie spotkania. Najpierw w 21 minucie Adama Wasiluka pokonał Piotr Żurek, a kwadrans później prowadzenie podwyższył Bartosz Czerwiński. W drugiej połowie kaliszanie mieli więcej okazji strzeleckich, trener KKS-u wprowadzał na boisko kolejnych zawodników, ale nie przyniosło to efektu.

sport: 

Miejscowości: 

Spotkania Teatralne

Grand Prix 56. Kaliskich Spotkań Teatralnych - Festiwalu Sztuki Aktorskiej w wysokości 20 000 złotych otrzymała Agnieszka Kwietniewska za za rolę Bruscona w spektaklu " Komediant" Thomasa Bernharda w reżyserii Agnieszki Olsten z Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Jury swój werdykt uzasadniło tym, że "Rola Bruscona w spektaklu Komediant bezkompromisowo odsłania iluzje związane ze sztuką aktorską, a zarazem wyraża misję burzenia schematów i rutyny, nie tylko po stronie sztuki, ale i odbiorców.

Miejscowości: 

Kultura: 

Kibicowali na Narodowym

nie

Prawie 50 tysięcy kibiców na PGE Narodowym obejrzało w sobotni wieczór żużlową Grand Prix Polski. Wielkopolska była drugim pod względem frekwencyjnym województwem, gdzie sprzedano najwięcej biletów. Sporo kibiców w Warszawie było także z Ostrowa Wielkopolskiego. Grand Prix Polski było o niebo lepsze niż przed rokiem. Biało-czerwoni trochę rozczarowali, bo żaden z naszych nie awansował do finału. Na półfinale udział w zawodach zakończyli Maciej Janowski i Bartosz Zmarzlik. Gorzowianin w rozmowie z Radiem Centrum przyznał, że był pod wrażeniem atmosfery na PGE Narodowym w Warszawie.

sport: 

Miejscowości: 

Strony