Ostrovia górą na szczycie

Piłkarze ręczni Ostrovii górą w pojedynku czołowych drużyn grupy B I ligi. Podopieczni Krzysztofa Przybylskiego w sobotni wieczór wygrali na wyjeździe z zajmującą piąte miejsce Siódemką Legnica 29:21 i wciąż liczą się w walce o drugą lokatę oznaczającą baraże o Superligę.

Miejscowości: 

sport: 

Projekt CZYTELNIK

Książki do szkolnych bibliotek za 90 000 złotych. To efekt dofinansowania, jakie otrzymało 6 placówek ponadgimnazjalnych z powiatu ostrowskiego z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Każda ze szkół będzie miała do dyspozycji 15 000 złotych tylko na książki.
"To nowatorski program, w którym udało się uzyskać bardzo dużą sumę" - powiedział Sławomir Tyburcy kierownik Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych w Starostwie Powiatowym:

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Rozgromili Nielbę

Wrócił po kontuzji Tomasz Kempiński, wróciła również skuteczność drużynie Ostrovii 1909 Ostrów, która w sobotnie popołudnie na Stadionie Miejskim rozgromiła Nielbę Wągrowiec 4:0, a popularny "Kempes" był autorem drugiej i trzeciej bramki w meczu. Wynik otworzył w 37. minucie Michał Giecz, a zamknął w 90. Jakub Jóźwiak. Trener Marcin Kałuża w rozmowie z Radiem Centrum chwalił swój zespół, choć z konieczności musiał dokonać mocnych roszad w składzie.
"Za żółte kartki pauzowali Łukasz Wiącek, Kamil Krawczyk i Daniel Kaczmarek" - tłumaczył trener Ostrovii.

Miejscowości: 

sport: 

Konkurs Fingerstyle

Gitarzyści z całej Polski wzięli udział w konkursie VI edycji Festiwalu Fingerstyle Feeling, który odbył się w sobotę w Kaliszu. A wśród nich tylko jedna kobieta - Magdalena Kowalczyk z Sieradza:
"Wśród kobiet styl fingerstyle jest mało popularny. Nie wiem dlaczego, może się boją. Aczkolwiek trzeba teraz wyjść naprzeciw i pokazać mężczyznom, że kobiety też potrafią. Ja jestem tutaj już drugi raz. Atmosfera jest niemożliwa, jak w jednej, wielkiej rodzinie. To jest naprawdę bardzo fajne i miłe. I polecam każdemu. Bierzcie śmiało udział, bo warto".

Miejscowości: 

Kultura: 

Rolls & Bentley

Wyjątkowe, zabytkowe auta oraz ich właściciele gościli w sobotę w Kaliszu. Właśnie tego dnia miłośnicy luksusowych limuzyn zakładali polską sekcję RREC (Rolls-Royce Enthusiasts Club), czyli klubu zrzeszającego entuzjastów marki Rolls-Royce i Bentley z całego świata. A przy okazji kaliszanie mogli podziwiać te wyjątkowe samochody. Auta zaparkowane przy ulicy Niecałej przyciągnęły miłośników motoryzacji w różnym wieku - a szczęśliwcy mieli nawet okazję wybrać się na przejażdżkę po mieście.
"Te samochody nie jadą - one płyną" - przekonują miłośnicy Rolls-Royce'ów.

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Rowerem po Prośnie

Samorząd Województwa Wielkopolskiego dofinansuje zadanie "Rower wodny - nowy sposób na rekreację na Prośnie". Kalisz otrzyma na jego realizację 18 000 złotych w ramach zadania z zakresu upowszechniania turystyki. Mówi Radiu Centrum Marzena Wodzińska, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego:

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Poznań na finał

Wygrać drugi mecz półfinału i zapewnić sobie awans do wielkiego finału i grę o ekstraklasę - taki cel przyświeca koszykarkom Towarzystwa Sportowego Ostrovia przed wyjazdem do Poznania na mecz z Eneą AZS-em. W pierwszym meczu ostrowianki łatwo pokonały zespół ze stolicy Wielkopolski 63:46, choć zdarzył się im niepotrzebny przestój. Mówią trener Wojciech Szawarski oraz koszykarki: Katarzyna Motyl i Karolina Kaczmarek:

Miejscowości: 

sport: 

Sezon na Zawodziu

W niedzielę rozpoczął się sezon w Rezerwacie Archeologicznym na kaliskim Zawodziu. Pojawiły się dwie nowości. Pierwsza to nowi mieszkańcy grodu: świniodziki i 4 jagnięta. Druga rzecz to rodzinny przewodnik po Zawodziu, o którym powiedziała Radiu Centrum Sylwia Kucharska, dyrektor Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej:

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Ważne jak kończy

Drugą część sezonu mają bardzo słabą, żeby nie powiedzieć fatalną. Mimo tego chcą godnie zakończyć rozgrywki i miłym akcentem pożegnać się z kibicami. Koszykarze BM Slam Stali Ostrów w niedzielę o g. 20:00 w Arenie Kalisz rozegrają ostatni w tym sezonie mecz ligowy. Rywalem podopiecznych Zorana Sretenovicia będzie Polfarmex Kutno, który jest szósty w tabeli Tauron Basket Ligi i zagra w play-offach. W decydującej fazie sezonu zabraknie na pewno ostrowian, którzy do pewnego momentu liczyli się w walce o czołową ósemkę.

Miejscowości: 

sport: 

Teleopieka

Zapowiadany w Ostrowie od kilku miesięcy program teleopieki nad seniorami zacznie działać za kilka tygodni. Ale zapisy już trwają, a liczba miejsc jest ograniczona, bo skorzystać może z niego tylko 30 osób. Wnioski są do pobrania w domu opieki SENIOR WIGOR.

"Program jest przeznaczony dla osób po 60. roku życia, które nie mają na miejscu rodziny" - powiedziała Radiu Centrum prezydent Ostrowa Beata Klimek:

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Strony