Czad na Kanonickiej

2 nastolatki, w wieku 12 i 16 zostały zabrane do szpitala z podejrzeniem podtrucia tlenkiem węgla. Do zdarzenia doszło po godzinie 20-tej w niedzielę w jednym z mieszkań w budynku przy ul. Kanonickiej w Kaliszu. O szczegółach powiedział Radiu Centrum mł.kapitan Grzegorz Kuświk, oficer prasowy kaliskiej straży pożarnej:

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Sezon grypy

Sezon na grypę trwa. Chorych jest co prawda mniej niż w latach poprzednich, ale i tak w styczniu do lekarza zgłosiło się ponad 5 000 osób.
"A pogoda niestety sprzyja wirusom"- powiedział Radiu Centrum Andrzej Biliński, dyrektor ostrowskiego Sanepidu: "Pogoda sprzyja zwiększonej liczbie zachorowań. Są duże różnice temperatur, bo minusowe w nocy i bardzo plusowe w dzien, a do tego deszcze. Zawsze ten czas od stycznia do marca, to taka górka zachorowań więc trzeba na siebie uważać".

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Bogusławski na nowo

nie

Ruszyła nowa strona internetowa Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Znajdują się na niej odnośniki zarówno do mediów społecznościowych jak np. YouTube czy Facebook, oraz do Biuletynu Informacji Publicznej. Ale znajdziemy też wszystkie niezbędne informacje o zespole i przestrzeni kaliskiego Teatru. Są też dwie nowości: newsletter i możliwość zakupu biletów online. Mówi Magda Grudzińska, dyrektorka instytucji:

Kultura: 

Miejscowości: 

Fałszywe alarmy

nie

Więcej fałszywych alarmów w straży pożarnej w Ostrowie. W ubiegłym roku było ich 49. Nie chodzi jednak o telefoniczne żarty, ale o sygnały z monitoringu w dużych obiektach. Taki alarm jeśli nie zostanie w porę wyłączony przez ochronę sprawia, że na miejsce wysyłane jednostki straży pożarnej.
"To są bardzo duże koszty, które pokrywamy z własnej kieszeni"- powiedział Radiu Centrum komendant ostrowskiej jednostki Andrzej Morta:

społeczno-polityczne: 

Miejscowości: 

Rewanż Stali

Udany rewanż za porażkę z pierwszej rundy... Koszykarze Stali Ostrów w sobotni wieczór pokonali Biofarm Basket Junior Poznań 75:55 w ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej wielkopolskiej III ligi. Do przerwy ostrowianie prowadzili 36:25, a na bezpieczny dystans odskoczyli rywalowi dopiero w czwartej kwarcie. "Zrewanżowaliśmy się za wyjazdową porażkę" - powiedział Radiu Centrum trener Mikołaj Czaja.

Miejscowości: 

sport: 

Strony