Zapracowani żużlowcy

Niesamowicie pracowity tydzień mają żużlowcy Intaru Lazur Ostrów. Szczególnie Adrian Gomólski, który startuje praktycznie co drugi dzień. Po występach w Gorzowie i Rybniku, dziś pojedzie w Opolu w półfinale Srebrnego Kasku, który uchodzi za rewanż za Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Polski.

Miejscowości: 

sport: 

Przyczyny tragedii na Wrocławskiej

Policja ustaliły przyczyny wczorajszej tragedii jaka miała miejsce na ul. Wrocławskiej w Kaliszu. Zginęło małżeństwo wyjeżdżające ze swojej posesji. Z ustaleń policji wynika, że kierowca daewoo matiz podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu w kierunku Ostrowa oplowi vectra.

Prawo: 

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Wystawienie na sprzedaż Pałacu Ślubów przez Miasto Kalisz to

zrywanie z piękną tradycją
29%
słuszna decyzja gospodarcza
17%
sprawa istotna tylko dla młodożeńców
6%
beztroskie wyzbywanie się perełki architektonicznej
48%
Razem głosów: 530

* zrywanie z piękną tradycją
* słuszna decyzja gospodarcza
* sprawa istotna tylko dla młodożeńców
* beztroskie wyzbywanie się perełki architektonicznej

Letnie sukcesy filharmoników kaliskich

Muzycznym sukcesem zakończyła wakacje Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej. Jak informuje jej dyrygent i dyrektor Filharmonii - Adam Klocek, muzycy znakomicie zaprezentowali się podczas jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych tego lata.

Miejscowości: 

Kultura: 

"Cantango Berlin" w Antoninie


Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zaprasza 24 sierpnia o godzinie 19.00. do pałacu Książąt Radziwiłłów w Antoninie, na ostatni koncert VI Letniego Festiwalu Muzycznego Antonin 2008 pt. „TANGO FOREVER" w wykonaniu Zespołu CANTANGO BERLIN
w składzie:

Miejscowości: 

Kultura: 

Pomagają ofiarom trąby powietrznej

"Warto pomagać ludziom" Pod tym hasłem odbywa się w Ostrowie jedyna w diecezji kaliskiej tak duża akcja charytatywna na rzecz mieszkańców Opolszczyzny , którzy ucierpieli wskutek ostatnich huraganów. Akcję zorganizowało Centrum Pomocy CARITAS.

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Powstaje Bank Żywności

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pleszewie uruchamia Bank Żywności. W zaadaptowanym pomieszczeniu przy ul. Ogrodowej oprócz chleba będzie wydawana żywność z krajowych zapasów, dary pozyskiwane od rolników, hurtowników i osób prywatnych.

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Strony