Anwil wziął rewanż na Atlasie

Koszykarze Anwilu zrewanżowali się Atlasowi Stali za porażkę w pierwszym meczu we Włocławku. Zespół Igora Griszczuka kontrolował przez 40 minut pojedynek w Ostrowie, w którym już do przerwy wygrywał 51:40. W drugiej połowie przewaga Anwilu sięgnęła nawet 17 punktów. Ostatecznie goście wygrali w Ostrowie 93:77. Mówią trener Atlasa Andrzej Kowalczyk oraz zawodnik ostrowskiej drużyny, Tomasz Ochońko.

„Wszyscy twardo stąpamy po ziemi. Znamy nasze obecnie możliwości. Ciężko grało się nam z Anwilem Włocławek, który zagrał naprawdę niezłe spotkanie. Miał wysoki procent skuteczności i widać było, że bardzo intensywnie przygotowywał się do meczu z nami, gdyż obawiał się tego pojedynku" - tłumaczy Kowalczyk.

„Nie wytrzymaliśmy znowu przez cały mecz swojej gry. Anwil momentami bardzo przeważał i zasłużenie wygrał. My znowu graliśmy falami. W pewnym momencie mieliśmy problemy pod koszem. Może bierze się to z tego, że jesteśmy osłabieni. Wydaje mi się, że zagraliśmy na sto procent naszych obecnych możliwości. Walczyć będziemy do samego końca sezonu" - dodaje Ochońko.

Najwięcej punktów dla Atlasa Stali Ostrów rzucili: Jovanović 19, Hughes 14 oraz Szubarga i Jocović po 11.