Atlas Stal znów zaskakuje

Niebywałe jak dziwnym zespołem jest Atlas Stal Ostrów. Wczoraj koszykarze Andrzeja Kowalczyka sprawili kolejną niespodziankę, pokonując na wyjeździe wicelidera tabeli, Polpharmę Starogard Gdański 96:91. Ostrowianie na własne życzenie doprowadzili do dramatycznej końcówki, w której mieli więcej szczęścia i po raz drugi w tym sezonie pokonali zespół Mariusza Karola.

Po pierwszej kwarcie Atlas przegrywał 18:24. Druga odsłona była wyśmienita w wykonaniu Jovanovica, który rzucił 13 punktów, a tuż przed przerwą na zmianę z dystansu trafiali Barkley z Polpharmy i kapitan Atlasa, Krzysztof Szubarga. Po 20 minutach było 50:46 dla ostrowian.

W trzeciej kwarcie zanotowaliśmy remis po 21. W 34 minucie za 3 punkty trafił Szubarga i było już 87:74 dla Atlasa. Goście jednak na własne życzenie doprowadzili do dramatycznej końcówki.  Stracili 10 punktów z rzędu, a na 70 sekund przed końcem meczu po trójce Sulowskiego Polpharma odzyskała prowadzenie. W decydującym momencie zawiódł jednak Barkley, który nie trafiał z dystansu. Skutecznie rzuty wolne egzekwował za to Szubarga, dzięki czemu Atlas wygrał 96:91. Chwała ostrowianom za zwycięstwo, ale bura drużynie należy się za aż 19 strat w meczu.
Najwięcej punktów dla Atlasa Stali rzucili: Szubarga 19, Jovanović 17, Hughes 13, Rivera 12 i Daniels 11.