Calisia nadal na czele

Skromne, ale cenne, wyjazdowe zwycięstwo odnieśli piłkarze trzecioligowej Calisii Kalisz. Podopieczni Grzegorza Dziubka pokonali Noteciankę Pakość 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa dopiero w 80 minucie zdobył Łukasz Wiącek, ale jak podkreśla trener kaliskiego zespołu dobrych okazji strzeleckich było znacznie więcej:

"Cieszy zwycięstwo, ale powinniśmy wygrać wyżej. W pierwszej połowie z bliska główkował Tobiasz Kupczyk, potem z dystansu uderzał Maciej Sowiński. Po przerwie znów dobre okazje, po strzale Damiana Czecha ich obrońca wybił piłkę dosłownie z linii bramkowej, potem Damian trafił w słupek. Wreszcie ja zrobiłem wrzutkę z rzutu rożnego i skutecznie główkował Łukasz Wiącek. Naprawdę było trochę fajnych akcji skrzydłami, a gospodarze stworzyli praktycznie jedną dobrą akcję którą wybronił Marcin Ludwikowski".

Po tej wygranej, Calisia z dorobkiem 24 punktów utrzymała pozycję lidera tabeli. Ale kolejne w zestawieniu Lech Rypin i Górnik Konin tracą do kaliszan tylko jeden punkt. A w następnej, 12 kolejce dojdzie do meczu na szczycie. W sobotę Calisia podejmować będzie wicelidera, Lecha Rypin.

Notecianka Pakość - Calisia Kalisz 0:1 (0:0)

Calisia: Ludwikowski - Wiącek, Czech, Piróg, Grabowski - Dziubek, Lis, Sowiński (88. Janicki), Migawa (70. Tywoniuk), Kupczyk - Armatys (46. Mazurek)