Calisia odpadła z pucharu

Kaliskie siatkarki odpadły z dalszej rywalizacji w Pucharze Polski. W meczu rewanżowym czwartej rundy, w hali Winiary Arena, Calisia uległa Gwardii Wrocław 1:3. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu we Wrocławiu zawodniczki Gwardii pokonały kaliszanki 3:0.

Pierwszego seta gospodynie wygrały 25:18, stąd wśród stosunkowo nielicznych kibiców obecnych na meczu odżyła nadzieja, że jeszcze można wygrać z wrocławiankami lepszym bilansem małych punktów.

Niestety kolejne odsłony należały już do przyjezdnych. Po wygranym przez Gwardię drugim secie 25:20, gospodynie zupełnie straciły motywację, a trener Calisii Mariusz Pieczonka coraz częściej pozwalał odpocząć Annie Woźniakowskiej, wpuszczając na parkiet rezerwowe: Katarzynę Wawrzyniak i Masamę Tanaki. Tymczasem zawodniczki Gwardii grając bardzo skutecznie w obronie w trzecim secie pokonały gospodynie 25:22, a w ostatniej partii pozwoliły zdobyć kaliszankom tylko 19 punktów.

Dodajmy, że zespoły z Kalisza i Wrocławia ponownie zagrają ze sobą już w najbliższą sobotę. Tym razem we Wrocławiu, Calisia będzie starała się zrewanżować i wywieźć, tak bardzo potrzebne ligowe punkty.

I mecz: Gwardia Wrocław - SSK Calisia 3:0 (25:14, 25:20, 33:31).
rewanż: SSK Calisia - Gwardia Wrocław 1:3 (25:18, 20:25, 22:25, 19:25).