Centra i Płomyk gromią

Centra Ostrów i Płomyk Koźminiec uciekają rywalom i nadal z kompletem punktów przewodzą tabeli IV ligi. W środę, w czwartej kolejce rozgrywek Centra wygrała na wyjeździe 4:1 z Dąbroczanką Pępowo, a Płomyk na własnym boisku rozgromił 4:0 Ostrovię 1909 Ostrów.

Mecz w Pępowie rozpoczął się fatalnie dla Centry, która już w 1 minucie straciła gola po rzucie karnym. Szybko jednak wyrównał Tomczak, a na 2:1 podwyższył Grzeszczyk. "Tuż przed przerwą Dąbroczanka miała drugi rzut karny, ale Krystian Anioł obronił go" - powiedział Radiu Centrum trener ostrowian, Marek Wojtasiak. W drugiej połowie gole dla Centry strzelili Adamczyk i Adamiak. Centra z kompletem punktów utrzymała pozycję lidera tabeli. Dwanaście punktów ma także Płomyk Koźminiec, który rozbił 4:0 Ostrovię 1909 Ostrów. W innym derbowym meczu Victoria Ostrzeszów uległa 0:1 LKS-owi Gołuchów. Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosła Stal Pleszew, która 3:2 pokonała SKP Słupcę. Bez wygranej nadal pozostaje Biały Orzeł Koźmin, który zremisował 2:2 ze Spartą Konin. Piłkarze w czwartej kolejce wykazali się świetną skutecznością. W ośmiu meczach strzelili aż 35 goli.

W środę nasz jedyny trzecioligowiec Piast Kobylin zremisował 1:1 na wyjeździe ze Spartą Brodnica.