Centra znów liderem

Piłkarze Centry Ostrów po zwycięstwie 4:0 nad KS-em Opatówek powrócili na pozycję lidera Kaliskiej Klasy Okręgowej. Ostrowianie już na początku meczu objęli prowadzenie po strzale Jakuba Michalskiego. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Damian Grzeszczyk. W drugiej połowie na listę strzelców wpisał się ponownie Michalski, a wynik na 4:0 ustalił Damian Kupczyk. Trener Centry Mariusz Posadzy przestrzegał swój zespół przed rywalem, który przecież jesienią na własnym boisku pokonał ostrowian.

„Przypominałem chłopakom mecz z poprzedniej rundy, kiedy też mieliśmy przewagę, ale przegraliśmy w Opatówku. Ten mecz wyglądał podobnie. W pierwszej połowie mieliśmy mnóstwo sytuacji strzeleckich. Dobrze, że do przerwy wpadły dwie bramki, a w drugiej połowie dołożyliśmy dwie kolejne. Jesteśmy znów liderem tabeli, ale nie możemy sobie pozwolić na jakąkolwiek stratę punktów. Jeśli się potkniemy, Victoria Ostrzeszów może to wykorzystać. Ważne, że w meczu z Opatówkiem zdobyliśmy trzy punkty, a teraz przygotowujemy się do pojedynku z KKS-em Kalisz" - powiedział Radiu Centrum trener Centry Ostrów.

W innych pojedynkach 27 kolejki: Prosna Kalisz uległa 1:7 Astrze Krotoszyn, Profal Czarni Dobrzyca przegrali 2:6 z Baryczą Janków Przygodzki, Iskra Sieroszewice uległa 0:4 Koronie Pogoń Stawiszyn, Jankowy 1968 wygrało 2:0 z Polonią Kępno, a Orzeł Mroczeń pokonał 5:1 KKS 1925 Kalisz. Pogoń Nowe Skalmierzyce trzy punkty otrzymała walkowerem, gdyż Sokoły Droszew już wcześniej wycofały się z rozgrywek, a Victoria Ostrzeszów awansem pokonała Ostrovię 1909 Ostrów 2:1.
W tabeli z dorobkiem 56 punktów prowadzi Centra Ostrów z przewagą dwóch punktów nad Victorią Ostrzeszów i pięciu nad Jankowy 1968.