Decydowała ostatnia sekunda

Koszykarki Ostrovii po raz drugi w tym sezonie zwyciężyły na wyjeździe. Podopieczne trenera Piotra w sobotnie popołudnie po dramatycznym spotkaniu wygrały w Lublinie z tamtejszym AZS-em 79:77 i awansowały na pozycję wicelidera tabeli grupy B Centralnej Pierwszej Ligi Kobiet.

W meczu w Lublinie prowadzenie zmieniało się wielokrotnie. Po niezłym początku gospodyń, Ostrovia szybko wyrównała, a po pierwszej kwarcie prowadziła 13:11. Do przerwy był remis po 30. Szali zwycięstwa na jedną ze stron nie przechyliła także trzecia kwarta, po której Ostrovia wygrywała jednym punktem. Wydawało się, że początek ostatniej odsłony będzie decydujący. Ostrovia po punktach Małgorzaty Czaski prowadziła 60:52, jednak na dwie minuty przed końcem prowadzenie przyjezdnych stopniało do  punktu. W zaciętej i dramatycznej końcówce ostatnie punkty rzuciła Karolina Kaczmarek, która jak się później okazało ustaliła wynik meczu na 69:67 dla Ostrovii. Gospodynie jeszcze w ostatniej sekundzie próbowały rzucać, ale piłka nie wpadła do kosza. Najwięcej punktów dla Ostrovii w Lublinie zdobyły: Cebulska i Kaczmarek po 14, Krygowska 9 i Krzyżaniak 8.