Finał jeszcze nie dla Stali

Koszykarzom BM Węgiel Stali Ostrów nie udało się w dwóch meczach awansować do finału play-off II ligi grupy B. Zespół Mikołaja Czaji przegrał w środę w Katowicach z tamtejszym AZS-em AWF-em 61:74 i o wszystkim zadecyduje trzeci mecz półfinałowy, który już w tę sobotę o godzinie 18:30 rozegrany zostanie w Ostrowie.

Koszykarze BM Węgiel Stali Ostrów w Katowicach prowadzili tylko na początku meczu, w trzeciej minucie 5:2. Później do głosu doszli gospodarze. W 10 minucie było nawet 19:7 dla akademików. W drugiej kwarcie popularna "Stalówka" odrobiła straty i do przerwy było tylko 28:26 dla AZS-u. W kolejnych odsłonach spotkania Stal kilka razy zbliżała się do gospodarzy, którzy jednak kontrolowali przebieg meczu i nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa, wygrywając ostatecznie 74:61. Humory Stali popsuła nie tylko porażka, ale przede wszystkim kontuzja ich kapitana. Wojciech Szawarski w 30 minucie upadł tak nieszczęśliwie, że doznał urazu kolana. - "Na razie nie wiadomo, jak groźna to kontuzja. W czwartek Wojtek przejdzie rezonans magnetyczny. Po tym badaniu będziemy wiedzieli więcej. Wojtek odczuwa jednak ból w tym kolanie" - powiedział Radiu Centrum trener Mikołaj Czaja. Stal przegrała, bo szwankowała przede wszystkim skuteczność. 17 punktów dla ostrowian rzucił Łukasz Olejnik, a po 10 Marcin Dymała i Jakub Dryjański.