Gol na wagę zwycięstwa

Skromnym, ale zwycięstwem zainaugurowali wiosenne rozgrywki w IV lidze piłkarze Calisii Kalisz. Lider tabeli Calisia pokonał na wyjeździe Victorię Września 1:0. Gola na wagę zwycięstwa dla kaliskiego zespołu strzałem głową zdobył Łukasz Wiącek. Zwycięstwo Calisii mogło być wyższe ale ten sam piłkarz w 15 minucie nie wykorzystał rzutu karnego.
W sumie zaledwie trzynaście bramek padło w ośmiu meczach 20 kolejki IV ligi grupy wielkopolskiej południowej. Najwięcej - bo aż cztery obejrzeli kibice w Ostrowie, gdzie miejscowa Centra wygrała 3:1 z ostatnim w tabeli, GKS-em Krzemieniewo. Prowadzenie dla zespołu Remigiusza Wojtczaka uzyskał Jakub Michalski. Jeszcze przed przerwą beniaminek wyrównał. W drugiej połowie dwa gole na wagę zwycięstwa dla Centry strzelił Michał Giecz. W innych meczach z udziałem drużyn z naszego regionu: Piast Kobylin zremisował bezbramkowo z drużyną 1968 Jankowy, a LKS Gołuchów wywiózł ze Słupcy także remis 0:0. Niemiłą niespodziankę sprawili natomiast piłkarze Białego Orła Koźmin, którzy przegrali u siebie 0:2 z Krobianką Krobia.
W tabeli wciąż prowadzi Calisia Kalisz, która o 5 punktów wyprzedza Płomyka Koźminiec i o 6 punktów Piasta Kobylin.