Gol na wagę zwycięstwa

Skromne zwycięstwo, po bardzo przeciętnym meczu odnieśli piłkarze czwartoligowej Calisii Kalisz. Lider tabeli pokonał na własnym boisku przedostatnią w zestawieniu Spartę Miejska Górka 1:0.
Na gola kaliscy kibice czekali aż do 74 minuty. Wtedy to Maciej Sowiński zagrał z lerwej strony do wbiegającego w pole karne Andrzeja Dziuby i ten zdobył gola na wagę zwycięstwa. 10 minut później gospodarzy od utraty gola uratowała poprzeczka. Ostatnie minuty Sparta kończyła w dziesiątkę po zejściu z boiska za dwie żółte kartki Grzegorza Chorały. - Cieszy wygrana, ale na pewno nie styl gry ocenia to spotkanie trener Calisii Grzegorz Dziubek.

"Jesteśmy zadowoleni z wyniku, ale załamani grą. Zagraliśmy bardzo słaby mecz. Sparta walczy o utrzymanie i trudno się gra z takimi zespołami, choć nie jest to żadne wytłumaczenie, bo powinniśmy na własnym terenie pokonać ten zespół dwiema, trzema bramkami".

Zespół z Kalisza ma już 7 punktów przewagi nad drugim w tabeli Białym Orłem Koźmin, który po wyjazdowym zwycięstwie 2:0 w Jankowy, awansował na fotel wicelidera. Porażki natomiast doznał Płomyk Koźminiec, który uległ na wyjeździe 0:2 Krobiance Krobia. W meczach z udziałem innych drużyn z naszego regionu: Piast Kobylin przegrał 1:2 w Krzemieniewie z tamtejszym GKS-em, a w meczach LKS-u Gołuchów z Dąbroczanką Pępowo oraz Zrywu Dąbie z Centrą Ostrów odnotowaliśmy bezbramkowe remisy.