Grali w kratkę, ale wygrali

Przegrywali na początku, ale dwie świetne kwarty wystarczyły, by odnieść kolejne zwycięstwo. Mowa o koszykarzach BM Węgiel Stali Ostrów, którzy w sobotni wieczór wygrali w Kłodzku z tamtejszym Doralem 83:70. Najwięcej punktów dla zwycięzców rzucił Marcin Kałowski.

To był bardzo dziwny mecz. Ostrowianie początkowo przegrywali nawet 7:20, a później 9:24 w 9 minucie spotkania. Po pierwszej kwarcie było 26:15 dla Doralu. Podopieczni trenera Mikołaja Czaji rzucili się jednak do odrabiania strat. Do remisu po 28 doprowadziła w 14 minucie Kamil Sierański. Drugą kwartę Stal wygrała aż 35:14 i prowadziła do przerwy 50:40. Trzecia kwarta była równie udana dla ostrowian. W 27 minucie po trzypunktowej akcji Mariusza Matczaka było już 71:46 dla BM Węgiel Stali Ostrów. Po trzech kwartach goście mieli 20 punktów przewagi, ale w ostatniej odsłonie opanowała ich dziwna niemoc strzelecka. Przez 7 minut rzucili zaledwie 2 punkty. Gospodarze po punktach Cieśli przegrywali już tylko 68:76. Na szczęście ostrowianie nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa i wygrali ostatecznie 83:70. Najwięcej punktów dla popularnej "Stalówki" rzucili: Kałowski 20, Matczak 13 i Sierański 12.