Jarota z remisem

Remisem 2:2 zakończyło się czwartkowe spotkanie pomiędzy Jarotą Jarocin, a Elaną Toruń. Gospodarze, którzy po pierwszej połowie przegrywali 0:2 potrafili się podnieść i doprowadzić do remisu. Dwie bramki dla Jaroty strzelił Krzysztof Bartoszak, który w ostatniej minucie meczu mógł zapewnić wygraną podopiecznym Czesława Owczarka, ale nie zdołał trafić do siatki. Specjalnie dla Radia Centrum mecz oceniają trenerzy: Jaroty - Czesław Owczarek i Elany - Dariusz Durda:

„Pierwsza połowa w ogóle nie wskazywała na to, żebyśmy mogli się podnieść z wyniku 0:2. W pierwszej części zawodnik z Torunia uderzył z rzutu wolnego. Był to bardzo ładny strzał. Dariusz Brzostowski nie miał szans złapać tej piłki. Na pewno ustawiło to mecz. Zanim się podnieśliśmy i zorganizowaliśmy to kilka sytuacji stworzyła sobie Elana. W konsekwencji straciliśmy drugą bramkę, też po fatalnych błędach moich zawodników. Pierwsza połowa nas „zabiła". Gdzieś w psychice znajdowało się to, że mieliśmy cztery porażki pod rząd. Ciężko było się pozbierać. Wziąć odpowiedzialność gry. Dopiero to ujrzeliśmy po męskich słowach w drugiej połowie." - powiedział Radiu Centrum Czesław Owczarek, trener Jaroty.

„Nie udało się wygrać. Niedosyt pozostanie. Szczerze mówiąc: remis jest sprawiedliwy dla obydwu drużyn. Mieliśmy sytuacje, ale także miała je Jarota. Dopisaliśmy punkt. Czy on da nam utrzymanie w drugiej lidze? Zobaczymy, ale na pewno będziemy walczyć do samego końca." - dodał Durda.

Pierwsza połowa należała do gości, którzy po trafieniach Łukasza Grube prowadzili 2:0. W drugiej części na boisku przebywał zupełnie inny zespół Jaroty. Gospodarze stworzyli kilka dogodnych sytuacji. Udało się wykorzystać dwie. W 51. minucie Krzysztof Bartoszak z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Podopieczni Czesława Owczarka drugą bramkę zdobyli w 80. minucie. Wtedy ponownie Krzysztof Bartoszak, silnie uderzył w kierunku bramkarza przyjezdnych. Wydawało się, że Przemysław Kryszak złapie piłkę. Jednak futbolówka zrobiła mu „psikusa" i wpadła do siatki. Kolejne spotkanie Jarota rozegra 6 czerwca w Słubicach z miejscową Polonią.