Falstart ze Stalą

Nie tak sobie wyobrażali kibice siatkówki pierwsze po blisko 7 miesiącach ligowe spotkanie kaliskiego MKS-u w hali Arena. Mimo dobrego wejścia w mecz kaliszanki przegrały z BKS-em Stal Bielsko Biała 0:3. To pierwsza porażka MKS-u w nowym sezonie.

W meczu drugiej kolejki Tauron Ligi w hali Arena zmierzyły się dwa zespoły, które na inaugurację sezonu zaliczyły pewne zwycięstwa. Sobotnie spotkanie odmłodzony zespół MKS-u Kalisz zaczął odważnie i bez kompleksów. Skuteczne ataki i walka kaliszanek na siatce sprawiły, że MKS prowadził 18:11. Niestety taka przewaga okazała się niewystarczająca. Kaliszanki zaczęły popełniać błędy, brakowało dobrego rozegrania i kończenia piłek, a bielszczanki najpierw doprowadziły do remisu 22:22, a potem wygrały pierwszego seta na przewagi 27:25. To wyraźnie podcięło skrzydła podopiecznym Jacka Pasińskiego które od początku drugiego seta goniły wynik i ostatecznie zdobyły w nim tylko 18 punktów. Nadzieje kibiców w Arenie odżyły w trzeciej odsłonie, gdzie do stanu 14:14 zespoły toczyły wyrównaną walkę. Jednak w końcówce zawodniczki Stali rewelacyjnie broniły, a kolejne punkty dokładała m.in. Weronika Szlagowska, która w sumie uzbierała aż 18 oczek. Ostatecznie trzeciego seta bielszczanki wygrały 25:21 i wywiozły z Kalisza komplet punktów. Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Magdalenę Janiuk z BKS Stal Bielsko Biała.

Tymczasem podopieczne Jacka Pasińskiego w piątek czeka równie trudne spotkanie. W następnej kolejce Energa MKS Kalisz na wyjeździe zmierzy się z mistrzyniami Polski ŁKS-em Łódź.

Energa MKS Kalisz - BKS Stal Bielsko-Biała 0:3 (25:27, 16:25, 21:25)

Energa MKS: Oliwia Bałuk, Weronika Centka, Magdalena Damaske, Ewelina Polak, Monika Ptak, Julia Szczurowska - Justyna Łysiak (libero) - Karolina Bednarek, Marta Budnik, Monika Gałkowska, Julia Mazur (libero), Zuzanna Szperlak

BKS Stal: Natalia Gajewska, Magdalena Janiuk, Andrea Kossanyiova, Gabriela Orvosova, Weronika Szlagowska, Martyna Świrad - Kinga Drabek (libero) - Dagmara Dąbrowska, Karolina Drużkowska, Aleksandra Kuzała, Katarzyna Wawrzyniak.