Fatalnie z Sokołem

Nie tak miało wyglądać piłkarskie pożegnanie roku w wykonaniu KKS-u Kalisz. W meczu 20 kolejki e-Winner II ligi kaliszanie przegrali na własnym boisku z ostatnim w tabeli Sokołem Ostróda 1:2. Goście, choć przyjechali do Kalisza w zaledwie 15-osobowym składzie to już w pierwszej połowie zdobyli dwa gole. Bohaterem w ekipie przyjezdnych został Mateusz Bondarenko, który dwukrotnie skutecznie wykończył dośrodkowania z rzutów wolnych. W 27 minucie wykorzystał zamieszanie pod bramką KKS-u i strzałem z bliska pokonał bramkarza, a w 43 minucie celnie główkował. I właśnie o stałe fragmenty gry najwięcej pretensji miał trener KKS-u Bogdan Zając:

"Chyba nikt z nas nie zakładał, że ten mecz tak się potoczy. Fatalne w skutkach własne błędy, po których straciliśmy bramki. Dwa stałe fragmenty gry i dwa razy zaspaliśmy, byliśmy zdecydowanie spóźnieni. I o to mam pretensje do swoich zawodników. Nie sprostaliśmy zadaniu jakim było wybronić się właśnie przy stałych fragmentach. Tymczasem przeciwnik umiejętnie wybijał nas z rytmu, grali agresywnie, podchodzili wysoko i my mieliśmy kłopoty z kreowaniem klarownych sytuacji".

W drugiej połowie, choć gospodarze mieli więcej okazji strzeleckich to zdołali odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. W 53 minucie, po dośrodkowaniu Mateusza Mączyńskiego strzałem z bliska gola zdobył Mateusz Majewski. Potem rywale z Ostródy mądrze bronili i dowieźli korzystny dla siebie wynik do końca. Niespodziewana porażka z Sokołem nie tylko popsuła humory kibicom, ale też mocno skomplikowała sytuację kaliskiej drużyny w tabeli. Zimową przerwę KKS z dorobkiem 24 punktów spędzi na 13 miejscu, czyli tuż nad strefą spadkową.

KKS Kalisz – Sokół Ostróda 1:2 (0:2)

Bramki: Mateusz Majewski (53.) - Mateusz Bondarenko (27., 43.)

KKS Kalisz: Maciej Krakowiak – Nikodem Zawistowski (83. Bartłomiej Putno), Mateusz Gawlik, Filip Kendzia (46. Bartosz Gęsior), Mateusz Mączyński (86. Marcin Radzewicz), Daniel Kamiński (46. Mateusz Wysokiński) – Piotr Giel, Adrian Łuszkiewicz, Michał Borecki (90. Andrzej Kaszuba), Kamil Koczy – Mateusz Majewski.

Sokół Ostróda: Marcin Staniszewski – Szymon Dowgiałło, Jan Klimek, Mateusz Bondarenko, Filip Dymerski – Patryk Skórecki (90. Maksymilian Sobolewski), Jan Flak, Ernest Dzięcioł, Dominik Stępień, Gian Mendez (83. Ernest Słupski) – Jakub Żyznowski (68. Filip Michalski).