Frycowe szczypiornistek

Kaliskie szczypiornistki wciąż czekają na punkty w swoim debiutanckim sezonie ORLEN Superligi Kobiet. W miniony weekend, w meczu trzeciej kolejki AWS Energa Szczypiorno Kalisz przegrał na wyjeździe z KPR Gminy Kobierzyce 26:33. Gospodynie zaczęły od wysokiego prowadzenia, bo po kwadransie było 4:14. Do przerwy kaliszanki zmniejszyły straty do sześciu trafień 11:17. W drugiej połowie przyjezdne zanotowały nawet serię pięciu trafień z rzędu. Jednak doświadczone rywalki, brązowe medalistki z ubiegłego roku nie pozwoliły na więcej, i ostatecznie wygrały różnicą siedmiu bramek. Mimo trzeciej z rzędu porażki, trener kaliskiej ekipy Łukasz Kobusiński mówi radiuCENTRUM, że widzi progres w grze swoich podopiecznych:

"Na pewno nie weszliśmy w ten mecz jak powinniśmy i pierwsza połowa nam uciekła. W drugiej części ta nasza gra zaczęła się zazębiać i widać, że dziewczyny czują się coraz pewniej na ekstraklasowych parkietach. Widać też coraz większą walkę i to cieszy. Mam nadzieję że tymi trzema przegranymi meczami zapłaciliśmy już to przysłowiowe frycowe i teraz postaramy się już o pierwsze zwycięstwo i punkty".

Coraz mocniejszym punktem w kaliskim zespole są również bramkarki. W Kobierzycach świetnie spisała się Nikola Falińska, która broniła ze skutecznością 41% i odbiła siedem rzutów rywalek. Tymczasem najlepszą zawodniczką w ekipie AWS-u została Katarzyna Wilczek, zdobywczyni sześciu goli. O pierwsze zwycięstwo na ekstraklasowych parkietach kaliszanki powalczą 30 września, kiedy to w hali Arena podejmą ekipę Startu Elbląg.

KPR Gminy Kobierzyce – AWS Energa Szczypiorno Kalisz 33:26 (17:11)

KPR Gminy Kobierzyce: Chojnacka, Saltaniuk, Kowalczyk – Cygan 9, Wiertelak 7, Janas 5, Buklarewicz 3, Drażyk 3, Smolinh 3, Despodovska 1, Kozioł 1, Melekestseva 1, Domagalska, Kocińska, A. Kucharska, Ważna.
Kary: 10. min. Rzuty karne: 2/4.

AWS Energa Szczypiorno Kalisz: Kukharchyk, Falińska – Wilczek 6, Zamyshliak 5, Miłek 4, Pilitowska 3, Stanisławczyk 3, P. Kucharska 2, Borysławska 1, Kaczmarek 1, Lisewska 1, Czapracka.