Jedyne bez punktu

Wymarzonego odbicia od dołu tabeli nie było, raczej umocowanie na pozycji ostatniego zespołu bez punktów ORLEN Superligi Kobiet — piłkarki ręczne Energa Szczypiorna Kalisz przegrały w meczu 6. serii z Młynami Stoisław Koszalin 32:24. W pierwszej połowie nic nie wskazywało, że porażka będzie tak sromotna. W pierwszych dziesięciu minutach gospodynie dobrze broniły bramki, ale miały małą skuteczność w ataku i mecz toczył się bramka za bramkę. Później zawodniczki z Koszalina nabrały tempa i mocno odskoczyły przyjezdnym i w 15 minucie na tablicy było 8:4, ale straciły skuteczność, co wykorzystały kaliszanki i odrobiły straty, a nawet wyszły na jednobramkowe prowadzenie 10:11, by ostatecznie zakończyć pierwsze 30 minut remisem 13:13. Z początku zmiana boiska nie przyniosła dużej różnicy i ponownie zespoły grały „bramka za bramkę”. Tylko przez pierwszych10 minut, później zawodniczki Młynów narzuciły tempo na boisku, a stojąca w bramce Natalia Filończuk broniła niemal każdy atak kaliszanek i w 55 minucie było 30:18. Dopiero wtedy piłkarki Szczypiorna się ocknęły i rzuciły pięć trafień z rzędu, ale na dogonienie rywalek było za późno.

„Po przerwie był remis, więc liczyłyśmy na to, że „odskoczymy” w drugiej połowie. Niestety, zabrakło nam skuteczności, trochę się pogubiłyśmy w ataku, popełniłyśmy też małe błędy w obronie i to rywalki nam „odskoczyły” - podsumowała spotkanie radiuCENTRUM skrzydłowa Energa Szczypiorna Kalisz Wiktoria Witkowska wybrana najlepszą zawodniczką w kaliskiej ekipie.

na fot.: Wiktoria Witkowska w czasie meczu w Koszalinie

Ostatecznie mecz zakończył się 32:24. A kaliszanki po szóstej serii pozostają jedynym zespołem w ORLEN Superlidze Kobiet bez punktów i zamykają tabelę.

„Dalej pracujemy. Mamy dwanaście zawodniczek i próbujemy tak ustawiać zespół na mecze, by było dobrze. Zobaczymy, co będzie dalej. Mam nadzieje, że jeszcze zaskoczy i jeszcze wierzę w ten zespół. Dzisiaj nasze dwie rozgrywające, Digdem Hoşgör i Camille Bispo nie zagrały swojego meczu, brakowało rzutów i nawet lewoskrzydłowa musiała grać na rozegraniu. Staram się, robię co mogę, ale nadal nie wychodzi" - dodała radiuCENTRUM trenerka Energa Szczypiorna Kalisz Monika Cholewa.

na fot.: Monika Cholewa (w niebieskiej koszulce z lewej) w czasie meczu w Koszalinie

Następny mecz Energa Szczypiorno Kalisz zagra 2 listopada. Tym razem u siebie z MKS Piotrkovią Piotrków Trybunalski.

Skład i bramki Młynów Stoisław Koszalin: Natalia Filończuk – Patrycja Jura, Anna Mączka 6, Gabriela Haric, Barbara Choromańska 1, Martyna Koper 6, Dominika Szynkaruk, Hanna Rycharska 4, Nikola Żmijewska 2, Adrianna Nowicka, Oleksandra Furmanets 1,Kinga Lemiech 3, Elif Aydin 9.

Skład i bramki Energa Szczypiorno Kalisz: Nina Abramovic, Karolina Osowska – Wiktoria Witkowska 6, Andżelika Petroll, Camile Sanches Bispo 4, Elena Gjorgievska 2, Wiktoria Gliwińska 2, Digdem Hosgor 2, Milena Kaczmarek 1, Katarzyna Czapracka, Tatjana Trbovic 3, Juliane Costa Pereira 4.