JKS Jarosław górą

Choć do przerwy prowadziły wyrównany pojedynek, to ostatecznie musiały uznać wyższość rywalek z Jarosławia. W niedzielę, w hali Arena, w meczu grupy spadkowej ORLEN Superligi kobiet AWS Szczypiorno Kalisz uległ ekipie Handball JKS Jarosław 26:33. Po 30 minutach widniał na tablicy remis 13:13. W drugiej połowie nastąpił zryw przyjezdnych, ktore systamatycznie powiększały przewagę i ostatecznie zwyciężyły różnicą siedmiu trafień. Mecz podsumowała radiuCENTRUM rozgrywająca kaliskiej ekipy Kinga Stanisławczyk z kaliskiej drużyny:

"Myślę, że nie zrealizowałyśmy założeń postawionych przed meczem. Zawiodła nasza skuteczność. Chciałyśmy zbyt szybko zdobywać bramki z kontry. Zdajemy sobie też sprawę z wagi tych meczów w strefie spadkowej, że w każdym walczymy o przysłowiowe sześć punktów. Na pewno nie spuszczamy głów i będziemy walczyły do końca".

Bardzo duży udział w zwycięstwie drużyny Handball Jarosław miała bramkarka Weronika Kordowiecka, która odbijała piłki kaliszanek ze skutecznością 42% i po meczu otrzymała tytuł najlepszej zawodniczki. Najskuteczniejsza w kaliskiej ekipie była Sylwia Lisewska, zdobywczyni 7 punktów. Po tej porażce kaliszanki zajmują dziewiąte, przedostatnie miejsce w tabeli, i wciąż nie mogą być pewne utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej.

AWS Energa Szczypiorno Kalisz – Handball JKS Jarosław 26:33 (13:13)

AWS Energa Szczypiorno Kalisz: Prudzienica (28 proc.), Kukharchyk – Pilitowska 4, Zamyshliak 4, Niedźwiedź, Lewandowski, Lisewska 7, Stanisławczyk 2, Miłek 1, Gliwińska, Wilczek 2, Kucharska 1, Kaczmarek 4, Borysławska 1

Handball JKS Jarosław: Kordowiecka 1 (42 proc.), Kubisztal – Szczotka, Guziewicz 3, Leśniak, Matuszczyk 5, V. Kozimur 4, Kostuch 11, Byzdra 6, Skubacz 2, Strózik 1