Kajakarki lubią brąz

Obie kaliskie kajakarki Marta Walczykiewicz i Katarzyna Kołodziejczyk wracają z brązowymi medalami z mistrzostw świata w sprincie kajakowym w Kopenhadze. Wicemistrzyni olimpijska Marta zajęła trzecie miejsce w dwójce mix na 200 metrów wraz z Bartoszem Grabowskim. Tymczasem Kasia, która obecnie reprezentuje Zawiszę Bydgoszcz stanęła na podium wraz z Dominiką Putto.

Na regatach w Danii Marta Walczykiewicz sięgnęła po 13 już medal rangi mistrzostw świata. Swoją bardzo bogatą kolekcję kaliszanka uzupełniła o krążek w nietypowej dla siebie konkurencji, bo w mixach. W finale o miejscach na podium decydowały ułamki sekund. Biało-czerwony duet z czasem 34.35 zajął trzecie miejsce tracąc do ekipy z Portugalii zaledwie jedną setną sekundy (34.34) i nieco ponad pół sekundy do złotej osady z Węgier (33.94).

na fot.: Marta Walczykiewicz i Bartosz Grabowski

Równie zacięty był finał żeńskich dwojek na 200 metrów, w którym brązowy krążek wraz z Dominiką Putto wywalczyła druga z kaliskich kajakarek Katarzyna Kołodziejczyk. Na co dzień zawodniczki Zawiszy Bydgoszcz z czasem (37.67) uplasowały się na trzeciej pozycji. Do drugich Węgierek biało-czerwone straciły zaledwie dwie setne sekundy, a mistrzyniami świata zostały kajakarki z Rosji (37.41). Dla Kasi to również kolejny krążek mistrzostw świata, choć do tej pory zdobywała je w rywalizacji czwórek.

Trzeba dodać, że zarówno Marta jak i Kasia w swoich kolejnych startach w Danii zajęły najmniej lubiane przez sportowców czwarte lokaty. Marta w swojej koronnej konkurencji jedynek była tuż za podium, natomiast Kasia była czwarta w finałowym biegu na 500 metrów.

na fot.: Katarzyna Kołodziejczyk i Dominika Putto