KKS liderem

KKS Kalisz nowym Liderem eWinner II ligi. W 23 kolejce kaliska drużyna pokonała GKS Jastrzębie 2:0.

W pierwszej połowie kaliszanie nie wykorzystali żadnej z wielu stworzonych sytuacji bramkowych. W 14 minucie po nieczystym strzale piłkę wysoko nad poprzeczką gości posłał Michał Borecki. Pojedynek sam na sam z bramkarzem Jastrzębia przegrał też Nestor Gordillo.

W 25 minucie Kamil Koczy strzelił obok słupka jak z resztą chwilę później Gordillo, a następnie Piotr Giel. Gospodarze mimo przewagi w posiadaniu piłki nie potrafili jej przekuć na gole.

Po przerwie KKS tworzył mniej okazji, szczęśliwie tym razem Trójkolorowi wykazali się większą skutecznością w ataku. Już w pierwszej akcję drugiej połowy wykazał się Kasjan Lipkowski, który próbował mocnym strzałem zaskoczyć bramkarza gości. Jastrzębski bramkarz interweniował skutecznie, ale nie miał już szans przy dobitce Giela. W 67 minucie, po wymianie podań między Lipkowskim a Gordillo na listę strzelców wpisał się ten pierwszy. Ostatecznie Kaliski KKS po wygranej wyprzedził w tabeli eWinner II ligi Kotwice Kołobrzeg, która bezbramkowo zremisowała z Hutnikiem Kraków.

KKS Kalisz – GKS Jastrzębie 2:0 (0:0)
1:0 Piotr Giel 49. min, 2:0 Kasjan Lipkowski 67. min

KKS Kalisz: 1. Maciej Krakowiak – 37. Nikodem Zawistowski (79. min 17. Jakub Głaz), 42. Wiktor Smoliński, 3. Mateusz Gawlik, 26. Filip Kendzia, 6. Kasjan Lipkowski – 71. Kamil Koczy (63. min 16. Bartłomiej Putno), 11. Michał Borecki (86. min 15. Wiktor Staszak), 24. Mateusz Wysokiński (79. min 14. Bartosz Gęsior), 10. Néstor Gordillo (86. min 38. Jakub Wilczyński) – 9. Piotr Giel.

GKS Jastrzębie: 12. Michał Antkowiak – 27. Bartosz Boruń, 4. Sebastian Golak, 44. Jewhenij Zacharczenko, 17. Dawid Witkowski (74. min 10. Farid Ali) – 11. Dariusz Kamiński, 23. João Guilherme (74. min 22. Nataniel Wybraniec), 24. Daniel Szymczak (70. min 20. Szymon Gołuch), 14. Ricardo Vaz, 66. Krystian Mucha – 21. Daniel Stanclik.

Żółte kartki: Koczy (KKS).