KKS na fali

Piłkarze KKS-u Kalisz wciąż na fali. Kilka dni temu, w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski odprawili ekstraklasowego Widzewa Łódź, a w niedzielę na stadionie przy Łódzkiej w ligowych zmaganiach 9 kolejki e-Winner II ligi pewnie pokonali rezerwy Śląska Wrocław 3:0. Gospodarze objęli prowadzenie w 30 minucie, po celnym trafieniu przy słupku Piotra Giela. Niespełna 4 minuty później kaliszanie znów cieszyli się z gola, tym razem po skutecznej dobitce Nestora Gordillo. W drugiej częsci "kakaesiacy" kontrolowali spotkanie i udokumentowali to trzecim trafieniem. W 74 minucie długie podanie wykorzystał wprowadzony na boisko kilkanaście minut wcześniej Michał Borecki. Mecz podsumował radiuCENTRUM trener KKS-u Kalisz Bartosz Tarachulski:

"Muszę powiedzieć, że obwiałem się tego meczu, ponieważ w środę graliśmy ciężki i długi mecz pucharowy i bałem się o regenerację. Stąd rotowałem składem i dokonałem trzech zmian w wyjściowym składzie w porównaniu do tego środowego meczu z Widzewem. Na szczęście nasz zespół pokazał, że jest dobrze przygotowany do sezonu, zagrał skoncentrowany. Dwie bramki zdobyliśmy przed przerwą, potem trzecią dołożył wprowadzony Michał Borecki i praktycznie było po meczu".

na fot. od lewej: Bartosz Tarachulski / trener KKS-u, Michał Borecki / strzelec trzeciej bramki

Tym samym KKS Kalisz odnotował piąte ligowe zwycięstwo i umocnił się na pozycji wicelidera drugoligowych rozgrywek. Warto dodać, że to już 10 oficjalne spotkanie z rzędu kaliszan, w którym nie zaznali goryczki porażki. Jednocześnie był to pierwszy występ "kakeasiaków" w tym sezonie, w którym nie stracili bramki na własnym boisku.

KKS Kalisz – Śląsk II Wrocław 3:0 (2:0)

Bramki 1:0 Piotr Giel 30, 2:0 Nestor Gordillo 34, 3:0 Michał Borecki 74.

KKS Kalisz: Maciej Krakowiak – Jakub Głaz (58 Zawistowski), Filip Kendzia, Matusz Gawlik, Kasjan Lipkowski – Kamil Koczy (81 Wiktor Staszak), Mateusz Wysokiński, Adrian Łuszkiewicz, Daniel Kamiński (58 Piotr Zmorzyński) - Piotr Giel (58 Jakub Wilczyński), Nestor Gordillo (67 Michał Borecki).

Śląsk II Wrocław: Oskar Mielcarz – Yegor Matsenko, Przemysław Bargiel, Filip Grylak (76 Jakub Jezierski), Mateusz Młynarczk (68 Krzysztof Maczyński), Michał Szmigile, Oliwier Wypart, Mateusz Stawny, Robert Pisarczuk (68 Kacper Radkowski), Miłosz Kurowski (68 Marcel Zylla), Kuba Lizakowski (79 Łukasz Gerstensein).