KKS w barażowym finale

Piłkarze KKS-u Kalisz w finale baraży o I ligę! W meczu pomiędzy Wigrami Suwałki i KKS-em Kalisz dopiero rzuty karne zdecydowały o zwycięstwie kaliszan.

Na stadionie miejskim w Suwałkach w regulaminowym czasie był remis 2:2, i to kaliszanie dwukrotnie obejmowali prowadzenie. Najpierw wynik meczu już w 4 minucie otworzył Andrzej Kaszuba. Rywale odpowiedzieli już dwie minuty później, a gola zdobył Martin Dobrotka. W 37 minucie rzut karny dla KKS-u zamienił na bramkę Nestor Gordillo. Ale znów 120 sekund później błąd popełnił kaliski bramkarz Michał Molenda i na raty drugiego gola dla gospodarzy zdobył Kamil Adamek. W drugiej połowie kibice goli nie zobaczyli, podobnie jak w dogrywce. Jednak w 95 minucie sędzia najpierw podyktował rzut karny dla piłkarzy Wigier, ale po konsultacji z VAR zmienił swoją decyzję.

Na serię rzutów karnych trener Ryszard Wieczorek posłał między słupki KKS-u Macieja Krakowiaka. Ta zagrywka się opłaciła ponieważ kaliski bramkarz wybronił jeden z rzutów karnych rywali. Wcześniej Mateusz Żytko nie wykorzystał karnego dla KKS-u, trafiając w słupek. Jednak gospodarze pomylili się dwa razy i to kaliszanie wygrali w karnych 4:2 i zameldowali się w finale. W decydującym o awansie na zaplecze estraklasy meczu KKS Kalisz zmierzy się ze Skrą Częstochowa. Finałowy mecz odbędzie się w sobotę w Kaliszu o 11:45.

Wigry Suwałki - KKS Kalisz 2:2 (2:2) karne 2:4.

bramki: Martin Dobrotka 6, Kamil Adamek 39 – Andrzej Kaszuba 4, Nestor Gordillo 37 k

Wigry: Zoch – Aftyka (83 Orzechowski), Piekarski, Dobrotka, Grzelak, Gierach, Mularczyk (66 Bogusławski), Kamiński, Sauczek (100 Czułowski), Adamek, Żebrakowski (66 Wełniak).

KKS: Molenda – Kendzia, Gawlik, Hołota – Zawistowski, Łuszkiewicz, Kaszuba (62 Putno, 120 Krakowiak), Radzewicz – Gordillo, Maćczak, Borecki (102 Majewski).