Komplet z Uni Opole

Kolejny komplet punktów w Tauron Lidze zgarnęły w tym tygodniu kaliskie siatkarki. W piątkowy wieczór, w hali Arena Energa MKS Kalisz pokonał UNI Opole 3:1. Własne błędy sprawiły, że choć w pierwszym secie kaliszanki prowadziły 18:11 to przegrały go 23:25. W drugiej, najbardziej wyrównanej odsłonie końcowe piłki należały do gospodyń i zwyciężyły do 23. W kolejnych dwóch setach kaliski MKS narzucił swój styl gry i wygrał je wyraźnie do 12-tu i 20-tu. Decydujący o zwycięstwie punkt zdobyła asem serwisowym Alicja Grabka, która chwilę później została wybrana najlepszą zawodniczka meczu. Wyróżniona rozgrywająca podsumowała radiuCENTRUM to spotkanie:

"Na początku pierwszego seta grałyśmy dobrą siatkówkę, wyszłyśmy na to spotkanie naprawdę pozytywnie i bojowo nastawione. I nagle własne błędy sprawiły, że roztrwoniłyśmy tak wysoką przewagę i przegrałyśmy tego seta. Do kolejnych wyszłyśmy wkurzone na siebie, bo na takim poziomie nie powinny takie przestoje mieć miejsca. I ta pozytywna agresja sprawiła że z każdym setem miałyśmy większą kontrolę nad meczem. Myślę, że mamy jeszcze rezerwy w naszej grze i możemy grać już tylko lepiej. To napawa optymizmem".

na fot.: rozgrywająca Energa MKS Kalisz Alicja Grabka, MVP meczu

To trzecie zwycięstwo z rzędu kaliskich siatkarek, licząc mecze ligowe i pucharowe. Dzięki kolejnym 3 punktom zdobytym w tym pojedynku kaliszanki awansowały na czwartą pozycję w tabeli Tauron Ligi. Kolejny mecz podopieczne Marcina Widery rozegrają na wyjeździe 3 grudnia z Grotem Budowlanymi Łódź.

Energa MKS Kalisz – UNI Opole 3:1 (23:25, 25:23, 25:12, 25:20)

Energa MKS Kalisz: Drużkowska 19, Rasińska 21, Kuligowska 5, Cygan 8, Grabka 6, Fedorek 10 oraz Lemańczyk (l), Wójcik 7

Uni Opole: Orzyłowska 12, Stronias 3, Conceicao 13, Pellegrino 8, Makarowska-Kulej 3, Sieradzka 10 oraz Adamek (l), Janicka, Kraiduba 9, Senica