Koniec marzeń KKS-u

Koniec marzeń piłkarzy KKS-u Kalisz o awansie do I ligi. W ostatnim meczu podstawowych rozgrywek e-Winner II ligi kakaesiacy przegrali na wyjeździe z rezerwami Zagłębia Lubin 3:4, i ostatecznie zakończyli sezon na siódmej pozycji, tuż za miejscami barażowymi.

Niedzielne spotkanie w Lubinie dostarczyło wielu emocji i aż siedem bramek. Niestety choć kaliszanie dwukrotnie obejmowali prowadzenie, to ostatecznie musieli pogodzić się z porażką, która przekreśliła ich szanse na awans do grona pierwszoligowców. Pierwszego gola zdobył w 21 minucie Kamil Koczy z KKS-u i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Druga część fatalnie zaczęła się dla kaliszan, bo w 52 minucie, po silnym strzale Pawła Kruszelnickiego był remis. Już pięć minut później gracze Zagłębia wyszli na prowadzenie po bramce Patryka Kusztala. Kakaesiacy rzucili się do odrabiania strat i udało się gdy celnym trafieniem z półwoleja wyrównał Nestor Gordillo. W 70 minucie, po rzucie wolnym z prawej strony boiska, celną główką popisał się Mateusz Gawlik i goście znów cieszyli się z prowadzenia. Niestety nie zbyt długo, bo dwie minuty później Wojciech Szafranek pokonał kaliskiego bramkarza i było 3:3. On był też autorem decydującego gola. W 88 minucie napastnik Zagłębia posłał piłkę tuż przy słupku zapewniając swojej drużynie cenne zwycięstwo.

Tymczasem kaliszanie z niecierpliwością czekali jeszcze na rezultat meczu Polonii Warszawa z Motorem Lublin, który miał taki sam dorobek punktowy jak trójkolorowi. Niestety w 90 minucie lublinianie doprowadzili do remisu 1:1, a zdobyty punkt sprawił że to Motor, zamiast KKS-u zagra w barażach o I ligę. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego ostatecznie zakończyli sezon 2022/2023 na siódmym miejscu, a marzenia o awansie muszą odłożyć przynajmniej na rok.

Zagłębie II Lubin – KKS Kalisz 4:3 (0:1)

Paweł Kruszelnicki 52, Patryk Kusztal 57, Wojciech Szafranek 72, 88 – Kamil Koczy 21, Néstor Gordillo 61, Mateusz Gawlik 70

Zagłębie II: Weirauch – Frankowski (67 Rogalski), Lepczyński, Posmyk, Sobczak – Kruszelnicki (67 Szafranek), Kocaba, Popielec (46 Terlecki), Pakulski (84 Kizyma), Dieng – Kusztal (90 Masiak)

KKS Kalisz: Krakowiak – Smoliński, Gawlik, Kendzia (74 Kamiński) – Koczy (80 Głaz), Łuszkiewicz, Wysokiński (90 Gęsior), Lipkowski – Borecki, Giel (80 Putno), Gordillo