Ograli Azoty

Historyczne zwycięstwo w Puławach kaliskich szczypiornistów. W meczu 2 serii PGNiG Superligi Energa MKS Kalisz pokonał na wyjeździe Azoty Puławy 29:27.

To pierwsze zwycięstwo kaliszan z brązowymi medalistami poprzedniego sezonu w historii ich występów na estraklasowych parkietach. Gospodarze zaczęli mecz od wysokiego prowadzenie 8:1, ale potem kaliszanie uspokoili swoją grę i dogonili rywali na dwie bramki 9:7. Do przerwy ekipa Azotów prowadziła 17:14. Drugą połowę MKS rozpoczął od zdobycia trzech bramek z rzędu i doprowadził do remisu 17:17. Potem znów ekipa Azotów miała nieznaczną przewagę, jednak kaliszanie popisali się znakomitym finiszem. W 58 minucie wyszli na prowadzenie 27:26 które utrzymali do końcowej syreny. W ostatniej akcji wynik spotkania na 29:27 ustalił Maciej Pilitowski. Wraz z Kacprem Adamskim zdobyli po 6 bramek i byli najskuteczniejszymi graczami w kaliskiej drużynie. Tymczasem tytuł najlepszego zawodnika meczu trafił do kaliskiego bramkarza Łukasza Zakrety, który bronił ze skutecznością na poziomie 34%.

Po dwóch wyjazdowych pojedynkach, kolejny mecz podopieczni Tomasza Strząbały zagrają wreszcie przed własną publicznością. W niedzielę 19 września MKS podejmie w hali Arena Chrobrego Głogów.

Azoty Puławy – Energa MKS Kalisz 27:29 (17:14)

Azoty Puławy: Bogdanow, Zembrzycki – Dawydzik 7, Akimenko 4, Kowalczyk 3, Rogulski 3, Bachko 2, Jarosiewicz 2, Jurecki 2, Przybylski 2, Łangowski 1, Żivković 1, Borucki, Podsiadło.

Energa MKS Kalisz: Zakreta, Krekora – Adamski 6, M. Pilitowski 6, K. Pilitowski 4, Krępa 3, Szpera 3, Tomczak 3, Drej 2, Góralski 2, Kus, Pedryc.